امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83429
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، ظهر امروز حمیرا وفایی در آیین بزرگداشت روز جهانی ماما اظهار داشت: ماماها نقش بسیار ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، ظهر امروز حمیرا وفایی در آیین بزرگداشت روز جهانی ماما اظهار داشت: ماماها نقش بسیار مهم و حیاتی را در سلامت نوزاد و مادر ایفا می‌کنند، از این‌رو باید نظام سلامت توجه بیشتری باید به ماماها داشته باشد.

وی افزود: تولد، خارق‌العاده‌ترین رویداد طبیعت محسوب می‌شود و ماما کسی است که با درایت و تبحر خود، به‌طور فعال در به ثمر رسیدن این امر جذاب و خطیر نقش عمده‌ای دارد.

وفایی بیان کرد: مادران هرچه بیشتر با مزیت‌های زایمان بدون درد و طبیعی، آشنایی پیدا کنند کمتر به سوی زایمان‌های سزارین با آمار بالای درد و عوارض بعد از زایمان روبه‌رو می‌شوند.

رئیس سازمان نطام پزشکی شیراز تصریح کرد: بهبود وضعیت سلامتی مادر و نوزاد طی بارداری و پس از زایمان یکی از اهداف مراقبت‌های اولیه بهداشتی است که ماما به عنوان فرد کلیدی در رسیدن به این هدف نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: ترویج زایمان طبیعی از اولویت‌های طرح نظام سلامت است که با اجرایی شدن آن اهمیت سلامت خانواده و مادر و نوزادان بسیار حساس‌تر می‌شود.

در ادامه این آیین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز داشت: خدمت به بیماران از بالاترین خدمت‌ها به حساب می‌آید که ماماها نقش بسزایی را در کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان ایفا می‌کنند.

علی بهادر گفت: ماما در کشور با مشکلات فراوانی رو‌به‌رو است که باید به طریقی این مسائل را حل کنیم.

وی بیان کرد: به دلیل سیاست‌های جمعیتی، وزارت بهداشت و درمان تاکید بسیاری بر زایمان طبیعی دارد که ماماهای عزیز در این مسیر باید فعالیت بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول اضافه کرد: لازم است که در تمام بیمارستان‌ها از ماماها و متخصصان حمایت شود تا بتوانیم از این طریق در ترویج زایمان طبیعی کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: زمینه کار به خوبی برای ماماها ایجاد نشده است و این جای نگرانی دارد چراکه مسئولان مربوطه باید فضا را برای پیشرفت این حوزه آماده کنند و بستر فعالیت فراهم شود.

در ادامه رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان حضرت زینب (س) بیان کرد: با پیشنهادی که برای ایجاد یک بخش مختص ماماها در این بیمارستان داده شد، انتظار می‌رود وضعیت ماماها بهتر شود و این امر صورت نمی‌پذیرد مگر این‌که در این کار یک همت همگانی صورت گیرد.

محمد‌ابراهیم پارسایی‌نژاد افزود: ترغیب خانواده‌ها به رویکرد جدید مبنی بر ترویج زایمان طبیعی، ارتقای مامایی و استمرار بارداری در کشور هدفی شایسته بوده که پرچم‌دار آن جامعه مامایی و پزشکی است.

وی ابراز داشت: تلاش ستودنی ماما در کنار اعضای خانواده و تیم بهداشتی، درمانی با اراده مراقبت‌های بهداشتی نقشی انکار ناشدنی است.
انتهای پیام/2448/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها