امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83435
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، تقی ریاحی ظهر امروز در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی گلستان اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، تقی ریاحی ظهر امروز در نخستین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی گلستان اظهار داشت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در بیمارستان‎های دولتی مردم می‎توانند با شماره تلفن 1590 تماس حاصل کنند.

وی با بیان اینکه از یک ماه آینده پزشکان متخصص به صورت شبانه روزی در بیمارستان‎ها و مراکز درمانی حضور خواهند داشت، تصریح کرد: طرح تحول سلامت بسیار مبارک است و جامع‎ترین بسته در بخش سلامت محسوب می‎شود که لزوم اجرایی شدن این بسته نیاز به همکاری همه جانبه دارد.

بسته‎های حمایتی خوبی از سوی دولت برای پزشکان درنظر گرفته شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خطاب به پزشکان افزود: باید این طرح از حالت اجبار به شکل اختیار و انتخاب درآید چراکه بسته‎های حمایتی خوبی از سوی دولت برای پزشکان درنظر گرفته شده است.

ریاحی بیان داشت: با توجه به اینکه دو دهه نارضایتی در مراکز درمانی وجود داشت و اکثر اقدامات تشخیصی و درمانی به خارج از بیمارستان هدایت می‎شد با اجرای طرح تحول سلامت این مهم مرتفع شده و بیمارستان‎هایی که خودگردان بودند از این حالت خارج می‎شوند.

وی ادامه داد: از دو روز گذشته هیچ مریضی که بستری می‎شود از زمان پذیرش تا زمان ترخیص به هیچ دلیلی از نظر مالی، کاری، بردن آزمایش به بیرون، ارسال نمونه، خرید وسیله نباید از سیستم خارج شود و تمام کارها از طریق سیستم صورت می‎گیرد.

تمام اقدامات تشخیصی و درمانی در مراکز انجام می‎شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه مردم باید از حقوق خود اطلاع پیدا کنند نقش رسانه‎ها را در این زمینه بسیار موثر خواند و افزود: در روزهای آینده میزان مراجعه مردم به مراکز درمانی افزایش پیدا می‎کند که شاید مشکلاتی مترتب مراکز شود.

ریاحی با بیان اینکه در موارد سرپائی تعرفه‎ها پایین است، خاطرنشان کرد: این مهم در نقشه راه دیده شده و نیازهای ضرور انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه در یک ماه آینده تمام اقدامات تشخیصی و درمانی در مراکز انجام می‎شود، افزود: در مناطق محروم پرداخت‎های خوبی در قالب تعرفه دیده شده است.

افراد فاقد شناسنامه و تبعه افغان مشمول طرح تحول سلامت نمی‎شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اذعان داشت: اگر الزامات و تمهیدات لازم برای پزشکان پیش‎بینی نشود با آسیب‎های بعدی مواجه خواهیم بود و پزشک پس از اتمام تعهد از سیستم خارج می‎شود.

ریاحی با اشاره به اینکه باید بسته‎های اقامتی و رفاهی برای پزشکان دیده شود، متذکر شد: افرادی که شناسنامه ندارند، تبعه افغان هستند و یا بر اثر نزاع و درگیری به مراکز درمانی مراجعه می‎کنند مشمول طرح تحول سلامت قرار می‎گیرند.
انتهای پیام/83001/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها