امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83442
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهر، همزمان با هفته معلم در یک اقدام ابتکاری از سوی آموزش و پرورش فرصتی دست داد تا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهر، همزمان با هفته معلم در یک اقدام ابتکاری از سوی آموزش و پرورش فرصتی دست داد تا به دیدار معلم و دانش‌آموزی برویم.

این دانش‌آموز دو سال است که به علت ابتلاء به بیماری رماتیسم مفصلی و مشکلات جسمانی نتوانسته به مدرسه برود اما حس انسان‌دوستی و کمک به همنوعان یک معلم ایثارگر و فداکار باعث شد که این دانش‌آموز به جای حضور در مدرسه در منزل خودش ادامه تحصیل دهد.

مرتضی اصغری معلم دلسوز و فداکار این دانش‌آموز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهر گفت: علی اصغرزاده ریحانی دانش‌آموز مدرسه فیروز مرادخواه 2 است که هم اکنون به صورت غیرحضوری مشغول تحصیل در پایه پنجم ابتدایی است.

این معلم ایثارگر در خصوص علت تصمیمش برای کمک به ادامه تحصیل این دانش‌آموز بیمار اظهار کرد: علی اصغرزاده‌ ریحانی از نیمه دوم سال گذشته به علت اینکه بیماری‌اش تشدید شده بود نتوانست در مدرسه حضور پیدا کند اما معصومیت دوست داشتنی این دانش‌آموز باعث شد که همه معلمان این مدرسه برای درس و مشق وی تلاش کنند.

وی افزود: در نهایت با رضایت قلبی خودم و موافقت مدرسه و آموزش و پرورش به این امر اقدام کرده و از سال گذشته تا به حال در خدمت این دانش‌آموز هستم و به صورت مستمر با حضور در منزل ایشان به درس و مشق وی رسیدگی می‌کنم.

این معلم اهری گفت: این دانش‌آموز با وجود اینکه از نظر جسمانی با مشکلاتی مواجه است اما از هوش و ذکاوت خاصی هم برخوردار بوده و در کمترین زمان دروس را با هم کار می‌کنیم و وی خیلی زود دروس را عملیاتی کرده و متوجه می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش اهر نیز در ارتباط با این دانش‌آموز و تمهیدات ویژه‌ای که در زمینه رفاه حال وی در نظر گرفته شده به خبرنگار فارس گفت: با اعلام مشکلات این دانش‌آموز توسط والدین به مدرسه، مدیر مدرسه مورد این دانش‌آموز را در شورای معلمان مطرح کرده و به دلیل وضعیت جسمی این دانش‌آموز که تا چهارم دبستان خودش در مدرسه حضور پیدا می‌کرد اما به دنبال وخامت وضعیت جسمانی در نیمه دوم پایه چهارم ابتدایی نتوانست در مدرسه و کلاس درس حاضر شود، همه معلمان برای تدریس و کمک به این دانش‌آموز اعلام آمادگی کردند.

حیدر پورسلیمان افزود: با وجود موارد ذکر شده و اعلام آمادگی معلمان برای کمک به این دانش‌آموز، این آمادگی به اداره منعکس شده و نهایتاً با نظر مساعد در کمیسیون آموزش و پرورش مطرح شد و مجوز امتحان غیرحضوری و کمک به آموزش علی اصغرزاده ریحانی مورد تصویب قرار گرفت.

وی تصریح کرد: نهایتاً با حمایت این نهاد و اعلام داوطلبانه آقای مرتضی اصغری برای تدریس در منزل، این امر محقق شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش اهر از خیران و مسئولان دست‌اندرکاری که به نحوی می‌توانند به درمان این دانش‌آموز بیمار 11 ساله کمک کنند، خواست تا در این امر انسان‌دوستانه مشارکت کنند.

احمد اصغرزاده ریحانی، پدر این دانش‌آموز بیمار نیز ضمن تشکر از مسئولان دست‌اندرکار همچنین فرماندار و مدیر آموزش و پرورش که با حضور در منزل از این دانش‌آموز تجلیل کرده و موجب تقویت روحیه علی 11 ساله و پدر و مادرش شدند، از آنان قدردانی کرد.

وی افزود: علی و خواهرش دوقلو به دنیا آمده‌اند اما علی از 9 سالگی دچار مشکل جدی جسمی و حرکتی شد به طوریکه حتی نتوانست در کلاس درس بنشیند.

ریحانی گفت: دو سال است که دنبال دارو و درمان علی هستم و هزینه هر آمپولش 15 میلیون ریال است اما با هر فلاکتی بود تهیه کردیم در حالیکه تاثیر خاصی نداشته و از سه ماه پیش درمان گیاهی را تجویز کرده‌اند که تقریباً حالش کمی بهتر شده است.

وی از مسئولان خواست مراکز معتبری و تخصصی که بتوانند بیماری جسمی حرکتی این فرزند معصوم را که تنها 11 بهار از عمرش می‌گذرد و براساس تشخیص پزشکان بیماری روماتیسم شدید مفصلی است، درمان کنند و با مساعدت و درمان فرزندم به علی 11 ساله‌ام زندگی دوباره بخشیده و دل مادر وی را شاد کنند.
انتهای پیام/60001/ع40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها