امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83449
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم بزرگداشت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم بزرگداشت استاد شهید مطهری و 4900 شهید فرهنگی که امروز در مجتمع فرهنگی سیدالشهدا برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شهید و شهادت در یک جایگاه رفیع و بلند قرار دارد و پیامبر (ص) فرموده‌اند شهید اولین کسی است که وارد بهشت می‌شود.

وی ادامه داد: پیامبر در مورد معلمی نیز می‌فرماید معلم برانگیخته‌ شدم و این جایگاه بزرگ معلم رانشان می‌دهد.

انصاری گفت: شباهت‌های زیادی را می‌توان بین معلم و شهید برشمرد و آن عبارت است از اینکه شهید راه خود را آگاهانه انتخاب کرده است و معلم نیز اینچنین است. معلم متعهد به سرنوشت جامعه و متعلمین آن است و شهید نیز در قبال جامعه خود احساس تعهد می‌کند.

وی اضافه کرد: معلم با قلم خودش جامعه را سیراب می‌کند و شهید خونش را به جامعه تزریق می‌کند. معلم فرهنگ‌ساز بوده و آن را نشر می‌دهد و شهید نیز بهترین فرهنگ یعنی ایثار و شهادت را ساخته و ترویج می‌دهد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: معلم است که شهیدساز و شهیدپرور است و قلمش اثر خون شهید یا بلکه بالاتر از آن را دارد و این هدیه پیامبر (ص) است که قلم عالم چه اثری بالایی دارد و بالاتر از خون شهید است.

انصاری به سخنان مقام معظم رهبری در جمع معلمان اشاره کرد و یادآور شد: ایشان خروجی آموزش و پرورش را بالاترین دستاورد نامیدند.

وی خاطرنشان کرد: در سال فرهنگ باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس شاهد بیشتر شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 50 درصد دانش‌آموزان شاهد در طرح پراکنده هستند یعنی در مدارس دیگر تحصیل می‌کنند و نتیجه طرح شاهد نیز از ابتدا تاکنون پرورش 6 هزار نخبه بوده است و زمینه‌های ارتقای علمی، فرهنگی در مدارس شاهد فراهم شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها