امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8346
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 77
«حسن عبدالعظیم» رئیس کمیته هماهنگی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق  از توافق آمریکا و روسیه در مورد ...

«حسن عبدالعظیم» رئیس کمیته هماهنگی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق  از توافق آمریکا و روسیه در مورد ایجاد برون رفت سیاسی برای حل بحران سوریه استقبال کرد.

عبدالعظیم افزود: هیئت هماهنگی از توافق ایجاد شده میان مسکو و واشنگتن برای حل سیاسی بحران سوریه استقبال می‌کند و ما همچنین از برگزاری نشست بین‌المللی برای اجرایی کردن توافق ژنو یک و توقف خشونت و آزادی زندانیان از سوی دو طرف نزاع استقبال می‌کنیم.

رئیس کمیته هماهنگی سوریه تأکید کرد که باید نشستی ملی برای مذاکره درباره تشکیل حکومت انتقالی با صلاحیت‌های کامل بر اساس قانون اساسی و انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برگزار شود تا کشور از نابودی و چندپار‌گی نجات پیدا کند.

وی با اشاره به چالش‌های فراوان پیش روی نشست ژنو 2 تأکید کرد که در این نشست حضور پیدا خواهند کرد و دیدگاه‌ها و ایده‌های خود را مطرح خواهند کرد.

عبدالعظیم درباره پیش شرط‌های کمیته هماهنگی برای حضور در نشست ژنو2 گفت: مسأله پیش شرط مطرح نیست زیرا این نشست تنها راهکار موجود برای خودداری از تقسیم سوریه و پیامد‌های هرج مرج در این کشور است به همین دلیل هیئت هماهنگی اصرار دارد که در این نشست شرکت و در راستای موفقیت آن تلاش کند.

وی با اشاره به هجوم اخیر اسرائیل به سوریه تأکید کرد که کمیته هماهنگی این تجاوزات را محکوم کرده و آن را اعلام جنگ علیه مردم،حکومت و ارگان‌های دولتی سوریه می‌داند زیرا اسرائیل از اوضاع داخلی سوریه استفاده کرده بود؛ بنابراین باید پاسخ سوریه به این حمله‌ها حساب شده باشد و باید مقاومت از جولان اشغالی آغاز شود.

وی تأکید کرد که هدف اسرائیل از حمله به سوریه نابودی هرگونه امکاناتی بود که ممکن بود در حمله به اسرائیل از آن استفاده شود و تل‌آویو از شرایط موجود برای حمله به سوریه و لبنان استفاده می‌کند.

رئیس کمیته هماهنگی ملی سوریه افزود: در شرایط فعلی واکنش نشان دادن به حمله اسرائیل مهم نیست بلکه مهمترین مسأله فراهم کردن شرایط برای پاسخ واقعی به تل‌آویو است.

عبدالعظیم گفت: پاسخ دادن به مطالبات مردم و ایجاد حکومت بر پایه دموکراسی که مردم در آن آینده خود را تعیین کنند مهمترین مسأله است زیرا ملت‌ها هستند که اصل مقاومت را تشکیل می‌دهند و آنها هستند که جبهه مقاومت برای آزادی جولان اشغالی و اراضی فلسطینی را تشکیل می‌دهند و تلاش خواهند کرد که تجاوزهای اسرائیل را برای همیشه پایان دهند.

در پی توافق مسکو و واشنگتن بر راهکار سیاسی برای بحران سوریه در ماه ژوئن آینده نشست ژنو2 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها