امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83461
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، معاون وزارت کشور افغانستان که به پارلمان افغانستان فراخوان شده بود ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، معاون وزارت کشور افغانستان که به پارلمان افغانستان فراخوان شده بود در مورد تاخیر در توزیع شناسنامه‌های هوشمند اتباع این کشور اظهار داشت که روند توزیع شناسنامه‎های هوشمند پس از دستور «اداره امور» این کشور آغاز خواهد شد.

پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه)، «سیدیوسف حلیم» سرپرست وزارت دادگستری، «امیرزی سنگین» وزیر مخابرات و تکنولوژی و «ایوب سالنگی» معاون وزارت کشور افغانستان را فراخوانده بود.

هدف از این فراخوان، توضیح در مورد چرایی عدم توزیع شناسنامه‎های هوشمند برای اتباع افغانستان بود.

ایوب سالنگی، معاون وزارت کشور افغانستان در این نشست گفت که این وزارتخانه، آمادگی کامل برای توزیع شناسنامه‎های هوشمند را دارد، اما منتظر دستور اداره امور این کشور است.

به گفته وی، وزارت کشور افغانستان، مشکلی برای توزیع این شناسنامه‎ها ندارد و حدود 960 کارمند برای آغاز این روند استخدام شده‌اند.

معاون وزارت کشور افغانستان افزود: پس از این که اداره امور افغانستان به این وزارتخانه دستور کتبی دهد، 10 تیم کاری روند توزیع این شناسنامه‎ها را آغاز خواهند کرد.

«امیرزی سنگین» وزیر مخابرات و تکنولوژی افغانستان نیز با تأکید بر آمادگی این وزارتخانه به نمایندگان پارلمان این کشور، اظهار داشت: ما از یک سال به اینطرف برای انجام کارهای شناسنامه‎های هوشمند در آمادگی کامل بسر می‌بریم.

«سیدیوسف حلیم»، سرپرست وزارت دادگستری افغانستان نیز در نشست عمومی پارلمان این کشور در مورد این که چرا قانون «ثبت احوال افغانستان» را در جراید رسمی منتشر نکرده است، گفت: تاکنون این قانون در اختیار مسئولان این وزارتخانه نرسیده است.

حلیم افزود: وزارت دادگستری افغانستان آمادگی کامل دارد تا این قانون را پس از آن که دستورات لازم داده شد در جراید رسمی منتشر کند.

پارلمان افغانستان از چندی به اینسو ضمن تاکید بر توزیع شناسنامه‌های هوشمند برای اتباع این کشور، تاکید کرده که با توزیع این شناسنامه‎ها ناامنی در افغانستان کاهش می‌یابد و انتخابات نیز بطور شفاف برگزار خواهد شد.

هزینه توزیع این شناسنامه‌ها 100 میلیون دلار است که از سوی بانک جهانی پرداخت خواهد شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها