امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83465
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت‌وگوی روز گذشته دریادار «علی فدوی»، فرمانده نیروی دریایی سپاه با خبرگزاری پیروان موعود به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت‌وگوی روز گذشته دریادار «علی فدوی»، فرمانده نیروی دریایی سپاه با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی داشت. توجه این رسانه ها بیش از هر چیز به آن بخش از اظهاراتی که به توانمندیهای نظامی جمهوری اسلامی ایران می پردازد، جلب شده است. محور بسیاری از این اخبار حول و حوش این جمله می چرخد که "ایران می گوید ناوهای آمریکایی را هدف قرار می دهد.» در ادامه بخشی از بازتاب های این اظهارات را می خوانید:

شبکه خبری «ای‌بی‌سی» به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در مطلبی با عنوان «کشتی‌های آمریکایی در صورت جنگ هدف خواهند بود» در این مورد نوشت که  فرمانده ارشد نیروی دریایی ایران گفت در صورتی که بین ایران و آمریکا جنگ در گیرد، ایران ناوهای آمریکایی را در «خلیج‌فارس» هدف قرار خواهند داد.

شبکه خبری «فاکس نیوز» که به اتخاذ مواضع تند شهره است نیز به همین بخش از صحبت های سردار اشاره کرد و نوشت: «ایران اعلام کرده که در صورت بروز جنگ، کشتی‌های جنگی آمریکا را در خلیج‌فارس هدف قرار می‌دهد.»

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» نیز با تیتر « ایران ماکت کشتی‌های جنگی آمریکا را ساخته و آنها را غرق کرده است» به این اظهارات واکنش نشان داد و نوشت که یکی از مقامات عالیرتبه نیروی دریایی ایران گفته، سپاه چندین سال است که ماکت ناو‌های آمریکایی را می‌سازد و آنها را نابود می‌کند چرا که هدف آنها نابودی و غرق کردن این ناوهاست.

«د هیل» نیز نوشت که فرمانده نیروی دریایی ایران می‌گوید که ناوهای جنگنده‌بر آمریکا باید در جنگ هدف قرار گیرند و ایران به این ناوها در خلیج‌فارس شلیک می‌کند. 

علی فدوی در انتشار بخش دومی از  گفت‌وگوی خود با فارس از ناوهای هواپیمابر آمریکا به عنوان نمادی از نیروی دریایی این کشور یاد کرده و گفته است که این کشتی‌ها مسئول تامین نیروی هوایی این کشور هستند. بنابراین طبیعی است که ایران بخواهد آنها را غرق کند.

وی همچنین گفت که امروز آمریکایی‌ها و همه دنیا می‌دانند یکی از اهداف عملیاتی ایران، از بین بردن نیروی دریایی آمریکاست. 

انتهای‌پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها