امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83467
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، «ویلیام هیگ»، وزیر امور خارجه انگلیس با تکرار ادعای «تحریک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، «ویلیام هیگ»، وزیر امور خارجه انگلیس با تکرار ادعای «تحریک اغتشاشات اوکراین از طرف روسیه»، مقامات مسکو را به برنداشتن حتی یک گام در راستای توافق ژنو متهم کرد.

وی همچنین در واکنش به سخنان اخیر همتای روس خود که «گفتگوی دولت کی‌یف و مخالفان بر اساس موضع برابر» را خواستار شده بود، این اظهارنظر مسکو را بر خلاف توافق ژنو دانست.

«ویلیام هیگ» که هم اکنون در اوکراین به سر می برد، با اشاره به حضور نامزد حزب متبوع رئیس جمهور سابق اوکراین در انتخابات 25 ماه مه، این امر را نشانه دموکراتیک بودن اقدامات دولت موقت و دلیلی بر رد ادعاهای مخالفان در تسلط افراگرایان بر این کشور ارزیابی کرد.

 وزیر خارجه انگلیس در ادامه گفت: «اغتشاشاتی که عامل محرکه و هماهنگ کننده آنها روسیه است، نمی توانند مردم اوکراین را از حضور در انتخابات ریاست جمهوری بازدارد.»

وی با اشاره به «حق مردم اوکراین برای انتخاب رئیس جمهور کشور خود» گفت: امیدوار است رئیس جمهور جدید بتواند وحدت را به کشور بازگرداند، فساد حاکم بر دولت را از میان بردارد و ضمن اتخاذ یک برنامه اقتصادی مناسب، از افزایش بیشتر تنش ها در اوکراین جلوگیری کند.
گفتنی است مسکو بارها اعلام کرده،‌ دولت روی کار آمده از طریق «کودتای رنگی» در اوکراین را به رسمیت نمی شناسد و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 25 ماه مه در آن را نیز غیر قانونی می داند.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها