امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83468
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با متهم کردن راست گرایان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با متهم کردن راست گرایان افراطی اوکراین به دست داشتن در کشتارهای اخیر شرق این کشور، از عدم خلع سلاح این افراد توسط دولت موقت کی‌یف به شدت انتقاد کرد.

وی که ساعاتی پیش در حضور «دیدیر بورخالتر»همتای سوئیسی خود و رئیس سازمان همکاری و امنیت اروپا سخن می گفت، از روس تباران و هواداران خود در مناطق شرقی و جنوبی اوکراین خواست با توجه به شرایط فعلی منطقه، «فعلا» برگزاری همه پرسی برای فدرالیزه شدن را که بنا بود 11 ماه مه میلادی جاری صورت گیرد، به تعویق بیاندازند.

پوتین گفت: «به اعتقاد ما، بحران اوکراین در حال حاضر در حال حرکت به سمت بدترین گزینه های ممکن است و مسئولیت این بحران به گردن عاملان کودتای 23 و 23 فوریه در کی‌یف است؛ عاملان این کودتا همان افرادی هستند که هیچ گامی برای خلع سلاح راست گرایان افراطی برنمی‌دارند.»

وی افزود: «بهترین راه حل ممکن برای پایان دادن به بحران اوکراین، گفتگوی مستقیم بین دولت موقت و معترضین مخالف دولت است.»

رئیس جمهور روسیه، تغییر زمان برگزاری همه پرسی را بعنوان لازمه زمینه سازی گفت‌وگوهای مستقیم طرفین بحران ارزیابی کرد و از هواداران روسیه  خواست، با این کار به حل بحران اوکراین کمک کنند.

بر اساس گزارش خبرنگار شبکه خبری ان بی سی نیوز، مسئولین برگزاری همه پرسی فدرالیزه شدن شرق اوکراین، در حال بررسی درخواست پوتین برای توقف موقت روند برگزاری همه پرسی هستند.

ولادیمیر پوتین در ادامه صحبت‌های خود به موضوع نیروهای نظامی روسیه در مرز اوکراین اشاره کرد و افزود: بعد از اینکه به ما گفتند این نیروها باعث نگرانی هستند، دستور دادیم که این نیروها از مرز عقب نشینی کرده و به پایگاه‌های دائمی خود بازگردند.

یکی از مقامات ناتو که می خواست نامش فاش نشود، در واکنش به این خبر به خبرنگار رویترز گفت: ما تاکنون هیچ نشانه‌ای از عقب نشینی نیروهای روسی از مواضع خود در مرز اوکراین مشاهده نکرده‌ایم.
در این حال یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا هم با رد سخنان پوتین، مدعی عدم مشاهده آثار عقب نشینی نیروهای نظامی روس از مرز اوکراین شد.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار