امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83478
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی« گاردین،» در تحقیق جدیدی که برای بررسی اثرات ترکیب سمی جدید مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی« گاردین،» در تحقیق جدیدی که برای بررسی اثرات ترکیب سمی جدید مورد استفاده در اعدام زندانیان آمریکایی صورت گرفته، متخصصین حقوق جزاء با اشاره به درد غیرقابل تصور قربانیان این سم در دقایق پیش از مرگ، خواستار ممنوعیت فوری  استفاده از آن شدند.

بر اساس این گزارش، ترکیب سمی جدید آنچنان تأثیر دردناکی بر قربانی خود می‌گذارد که حتی دامپزشکان از آن برای کشتن حیوانات هم استفاده نمی کنند.

این تحقیق پس از رسانه ای شدن مرگ دردناک «لاکت» متهم سیاه پوست محکوم به اعدام در ایالت اوکلاهما و اعتراض‌های گسترده مردمی در این کشور آغاز شد.

«لاکت» پس از تزریق این سم، در حالی که می بایست بر اساس روال معمول بیهوش می شد و در حالت بیهوشی جان می‌سپرد، با فشار دادن دندان‌هایش به هم و تقلای شدید در میان بندهای تخت اعدام و بر اثر ترکیدن رگ‌های بدنش جان سپرد.

به گزراش مقامات رسمی، صحنه اعدام «لاکت» 38 ساله به قدری تکان دهنده بوده که مقامات زندان با توقف اجرای حکم، مجبور به کشیدن پرده برای ممانعت از دیده شدن صحنه مرگ توسط شاهدان اعدام شدند. آمریکا بزرگترین مدعی دفاع از حقوق بشر جهان است.

 

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها