امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83483
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع، دولت موقت مصر انتشار گزارش‌ها و خبرهایی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الیوم السابع، دولت موقت مصر انتشار گزارش‌ها و خبرهایی در برخی از روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری درباره امضای توافقنامه خرید گاز از اسرائیل برای مقابله با بحران شدید کمبود سوخت در این کشور را تکذیب کرد.

دولت موقت مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که هیچ گونه قرارداد یا توافقی میان شرکت‌های مصری و اسرائیلی و غیره برای خرید گاز طبیعی از اسرائیل وجود خارجی ندارد.

این بیانیه تاکید کرده است که سرکت‌های داخلی و یا خارجی مصری اجازه بستن چنین قراردادهایی را نه با اسرائیل و نه با هیچ کشور دیگری، مگر پس از کسب موافقت و اجازه دولت مصر ندارند.

یکی از شرکت‌های اسرائیلی که دارای حق بهره برداری از چاه «تمار»‌ است، پیشتر اعلام کرده بود که با شرکت اسپانیایی «یونیون وینوسا» که دارای پالایشگاه تولیذ گاز مایع در دمیاط مصر است، قراردادی را با آن امضا کرده و متعهد شده طی 15 سال و روزانه 440 میلیون متر مکعب گاز به مصر صادر و نیازهای این کشور در این عرصه را برآورده کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها