امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83485
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میخائیل باگدانف نماینده پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه روسیه طی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میخائیل باگدانف نماینده پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه روسیه طی دیداری رسمی از جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار ضمن مشورت و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه از جمله ابعاد مختلف مسئله سوریه، راه‌های همکاری بین دو کشور برای کمک به مردم سوریه جهت خروج از بحران و بازگشت ثبات و امنیت به این کشور را مورد بررسی قرار دادند و بر همکاری کشورهای تاثیرگذار برای کمک به سوریه تاکید کردند.

دو طرف با تاکید بر راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه، پیرامون همکاری دو کشور در مورد نحوه کمک رسانی به مردم سوریه نیز رایزنی کردند.

در این دیدار امیرعبداللهیان ضمن تشریح طرح چهار ماده‌ای وزیر امور خارجه کشورمان در مورد سوریه که اخیرا در سازمان ملل نیز مطرح شده است، این طرح را فراگیر و همه جانبه برشمرد.

وی افزود: اکنون فرصت خوبی در سوریه برای حل سیاسی بحران این کشور فراهم شده و کسانی که از راهکارهای دیپلماتیک حمایت می‌کنند با حمایت از پروسه سیاسی می‌توانند نقش مهمی را برای خروج سوریه از بحران ایفاء کنند.

وی اضافه کرد: سه موضوع حمایت و کمک رسانی به مردم سوریه، مبارزه با تروریسم و افراط گری و تلاش برای حل سیاسی بحران این کشور در کانون توجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه قرار دارد.

معاون وزیر خارجه ایران با محکوم کردن اقدام برخی طرف‌ها بر ارسال سلاح به سوریه در زمانی که اکثر کشورهای جهان بر حل و فصل بحران از طریق گفت‌وگوهای سیاسی سخن می‌گویند، افزود: بدون شک اینگونه سیاست‌ها باعث افزایش خشونت، افراط گرایی و تروریسم و کشتار مردم بی گناه و نابودی زیر ساخت‌های اقتصادی سوریه شد و طرف‌هایی که در دامن زدن به این اقدامات در سوریه فعالیت می‌کردند باید عواقب آن را بر عهده بگیرند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز ضمن استقبال از ادامه رایزنی‌ها و تبادل نظر دو کشور در خصوص مسائل غرب آسیا بر ضرورت کمک به حل و فصل سیاسی بحران سوریه و بازگرداندن ثبات و امنیت به آن تاکید کرد.

وی با اشاره به ملاقات‌های مستمر مسئولان دو کشور در خصوص خاورمیانه این رایزنی‌ها را بسیار با اهمیت دانست و افزود: رایزنی‌های عمیق دو کشور زمینه منحصر به فردی را در روابط دو جانبه ایجاد کرده است.

طرفین ضمن تمجید از برگزاری موفق انتخابات عراق با مشارکت سیاسی بالای مردم و احزاب سیاسی اقدامات تروریستی در این کشور را قویا محکوم کردند.

دو طرف برگزاری انتخابات در سوریه را امری داخلی دانسته و بر حق مردم سوریه در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند.

طرفین علاوه بر سوریه و عراق در خصوص تحولات فلسطین ، مصر و بحرین نیز تبادل نظر کردند.

معاون وزیر خارجه روسیه بامداد امروز در پاسخ به دعوت معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در راس یک هیات وارد کشورمان شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها