امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83488
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه طی نامه‌ای به کنگره این کشور، حالت فوق‌العاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه طی نامه‌ای به کنگره این کشور، حالت فوق‌العاده در روابط با سوریه و تحریم‌ها علیه این کشور را برای یکسال دیگر تمدید کرد.

حالت فوق‌العاده در روابط با سوریه، اولین بار روز یازده می 2004 به دستور رئیس‌جمهور وقت آمریکا اعلام شد. دامنه این تحریم‌ها در سال‌های 2006 و 2008 افزایش یافته و نهایتا بعد از آغاز بحران سوریه به شدت فراگیر شد. بر اساس این قانون، تعداد زیادی از مقامات و وابستگان به دولت سوریه در لیست تحریم‌ قرار گرفته، اموال آن‌ها در آمریکا بلوکه و مراودات مالی با آن‌ها ممنوع شده است. همچنین صادرات شرکت‌های آمریکایی به سوریه نیز ممنوع شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه چهارشنبه شب خود نسبت به گسترش دامنه ناآرامی‌ها در منطقه هشدار داده و مدعی شده است که اقدامات دولت سوریه همچنین تهدیدی جدی و فوق‌العاده علیه امنیت ملی آمریکا به شمار می‌رود.

این تصمیم امروز همزمان با سفر «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان خارج‌نشین سوریه به واشنگتن اتحاذ شده است. جربا امروز در نشست خبری‌ای که در واشنگتن داشت، حمایت‌های بیشتر کشورهای غربی را خواستار شد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار