امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۸:۱۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 835
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 570
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، جمشید فتحی کلجاهی در سال 1326 در کلجاه از توابع شهرستان اسکو در استان آذربایجان شرقی متولد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، جمشید فتحی کلجاهی در سال 1326 در کلجاه از توابع شهرستان اسکو در استان آذربایجان شرقی متولد شد. وی تحصیلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در ایالات متحده امریکا طی کرد و در سال 1357 موفق به اخذ درجه دکترای تخصصی مهندسی شیمی شد و در همان سال به ایران بازگشت و در دانشگاه شیراز مشغول به خدمت شد. در سال 1369 دانشیار شد و در سال 1374 به مرتبه استادی دانشگاه شیراز نائل آمد. استاد فتحی کلجاهی در سال 1387 به افتخار بازنشستگی نائل گردید.

از آثار و فعالیت‌های پژوهشی فتحی کلجاهی می‌توان به چاپ بیش از 85 مقاله در نشریات معتبر بین‌المللی و داخلی و ارائه بیش از 40 مقاله در کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی و داخلی اشاره کرد. اجرای 25 طرح تحقیقاتی و ترجمه کتاب «گاز کرومتروگرافی» از دیگر فعالیتهای علمی آن استاد فقید بوده است. ایشان استاد راهنمای بیش از 15 دانشجوی دکترای تخصصی و 45 دانشجوی کارشناسی ارشد بوده است.

استاد فقید جمشید فتحی کلجاهی از سال 1381 به عنوان همکار مدعو با گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم شروع به همکاری کرد و از سال 1385 به عضویت وابسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم (شاخه مهندسی شیمی) نائل شد. روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها