امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83500
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «واشنگتن‌پست»، اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «واشنگتن‌پست»، اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را تصویب کردند که شنود و جمع‌آوری انبوه اطلاعات از آمریکایی‌ها توسط آژانس امنیت ملی این کشور را محدود می‌کند. این طرح به اتفاق آرا به تصویب این کمیته کلیدی رسید.
حدود یکسال قبل بود که «ادوارد اسنودن» کارمند سابق آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا بعد از خروج از این کشور دست به افشاگری زد و هزاران سند محرمانه در مورد برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر کرد. جمع‌آوری انبوه اطلاعات از طریق ضبط مکالمات تلفنی از جمله روش‌های این آژانس برای نظارت بر شهروندان آمریکایی و مردم دیگر کشورهای جهان بود که اسنودن آن را افشا کرد.
در پی افشای این اطلاعات فشار زیادی بر دولت آمریکا وارد شد، تا جایی که رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا تغییر کرد. این افشاگری‌ها در عرصه بین‌المللی نیز بحران کم‌سابقه‌ای را در روابط میان آمریکا و متحدانش ایجاد کرد.
این موضوعات باعث شده تا گروهی از نمایندگان کنگره به دنبال تصویب قانونی برای ممنوعیت جمع‌آوری انبوه اطلاعات از شهروندان آمریکایی باشند. در صورت تصویب نهایی این قانون، آژانس امنیت ملی آمریکا در شنود مکالمات تلفنی با محدودیت‌هایی روبرو خواهد شد و ضمنا باید برای هر پرونده، از دادگاه پایش اطلاعاتی خارجی آمریکا مجوز بگیرد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها