امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83507
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب خاطرات مام «جلال طالبانی» رئیس‌جمهور عراق تحت عنوان «رئیس‌جمهور پیشمرگه» ...

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب خاطرات مام «جلال طالبانی» رئیس‌جمهور عراق تحت عنوان «رئیس‌جمهور پیشمرگه» ساعت 15 بعدازظهر امروز چهارشنبه در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود. 

این کتاب که توسط روزنامه‌نگار عرب «معد فیاض» نگاشته شده و در روزنامه شرق‌الاوسط به شکل پاورقی منتشر شده است، توسط «سامان سلیمانی» به فارسی ترجمه و در قالب ٢١ فصل و آلبوم تصاویر اختصاصی از زندگی مام «جلال طالبانی» رئیس‌جمهور عراق در ٢٠٠ صفحه عرضه می‌شود.

کتاب «رئیس‌جمهور پیشمرگه» با قیمت ١٢ هزار تومان توسط نشر «دات» واقع در راهرو ١٤ غرفه ١٥ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

این شامل  نوزده فصل کتاب عبارتند از؛ فصل اول: یک ماه با مام جلال، فصل دوم: دیدار با مام جلال و همراهی با ایشان، فصل سوم: تغییر تصویر متداول رهبر، فصل چهارم: مذاکره با رژیم، فصل پنجم: گفتگو با صدام حسین، فصل ششم: خانواده‌ طالبانی، فصل هفتم: سرآغاز فعالیت سیاسی، فصل هشتم: انتقال فعالیت‌ها به بغداد، فصل نهم: تحصیل و سیاست، فصل دهم: مبارزه‌ دانشجویی، فصل یازدهم: سفر به خارج از عراق، فصل دوازدهم: ارتقاء مرتبه‌ حزبی

فصل سیزدهم: دیدار با بارزانی، فصل چهاردهم: فرماندهی پیشمرگه، فصل پانزدهم: دیدار با جمال عبدالناصر،

فصل شانزدهم: مسئله‌ خودمختاری، فصل هفدهم: زندگی درون چمدان سفر، فصل هجدهم: انشعاب داخل پارتی

فصل نوزدهم: تأسیس اتحادیه‌ میهنی، فصل بیستم: نقشه‌ی ترور مام جلال، فصل بیست و یکم: استثنا کردن طالبانی از فرمان‌های عفو و آلبوم تصاویر.

از ویژگی‌های این کتاب، علاوه بر اینکه حاوی نکات جدیدی از زندگی «جلال طالبانی» است که برای اولین بار منتشر می‌شود، از دید یک روزنامه‌نگار مجرب و ناظری بیرونی، زوایای مهمی از زندگی رئیس‌جمهور عراق به رشته تحریر در آمده است، همچنین بیشتر تصاویر این کتاب، برای اولین بار منتشر می‌شوند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار