امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83520
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، چاپ هشتم یادداشت‌های ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، چاپ هشتم یادداشت‌های حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان برای معتکفین در آستانه ایام اعتکاف منتشر و به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رسید.

این کتاب دارای دو بخش است که بخش نخست آن به «اقامت در خانه‌ خدا» مربوط می‌شود که این بخش یادداشتی برای معتکفین است که دربرگیرنده‌ نکاتی برای بهره‌برداری بهتر از فرصت‌های معنوی اعتکاف است.

در این متن نویسنده توانسته از زوایای گوناگون به اعتکاف نگاه کند و تعاریف مختلف را در مورد اعتکاف ارائه دهد. این تعاریف اعتکاف از زوایای مختلف، می‌تواند آغازی برای اندیشیدن درباره‌ این عبادت ویژه باشد و تفکر انسان را در مورد این عبادت برجسته برانگیزاند.

بخش دوم این کتاب هم به «شکوه امر خدا» مربوط می‌شود که این بخش هم درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی، به سؤال «چرا خدا امر می‌کند؟» پاسخ داده و در ضمن این پاسخ، برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد.

اثر ارزشمند این بخش از کتاب، تصویر لذت‌بخش، باشکوه و دلنشینی است که از مفهوم «امر خدا» در خاطره‌ خواننده باقی می‌ماند و ناخودآگاه اثر خود را در رشد معنوی او به‌ جای می‌گذارد.

گفتنی است، آثار حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان امسال در انتشارات «ولاء منتظر» در راهروی 31، غرفه 11 بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار