امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83546
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 183
معاون صدای جمهوری اسلامی ایران: لزوم بستر سازی رسانه ای برای تحقق اهداف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی ...

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران:
لزوم بستر سازی رسانه ای برای تحقق اهداف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی

در آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو دو کشور چین و ایران تفاهم نامه همکاری رادیویی امضا کردند و بر هر گونه همکاری رسانه ای برای تحقق اهداف مشترک دو کشور تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، در استانه برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو و پنجمین اجلاس جهانی صدا شبکه رادیویی فرهنگ و رادیوی بین المللی چین (CRI) به منظور تولید و پخش برنامه های رادیویی تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

در مراسم امضای این توافق نامه همکاری که با حضور رییس رادیوی بین المللی چین و معاون صدای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، دو کشورچین و ایران بر هرگونه همکاری مشترک رسانه ای تاکید کردند.

در ابتدای این دیدارمحمد حسین صوفی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران ضمن خیرمقدم به وانگ گنگ نیان، رییس رادیو بین الملل چین و هیأت همراه افزود: درفصل بهاروشکوفایی طبیعت ودر آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو و پنجمین اجلاس جهانی صدا که فرصت بسیار مناسبی است به ایران آمده اید که به شما خوشامد می گوییم.

وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی شبکه های رادیویی در سطح ملی و بین المللی گفت: در حال حاضر همه استان ها ی ما که بیش از 33 استان هستند، شبکه لوکال رادیویی وجود دارد، در سطح کشور 26 شبکه ملی رادیویی داریم و شبکه های برون مرزی ایران نیز به بیش از 50 زبان زنده دنیا برنامه تولید و پخش می کنند.

صوفی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های ما تعامل و ارتباط رسانه ای با دنیاست افزود: ما در بین کشورهای مختلف برای چین جایگاه ویژه ای قائلیم و ارتباطات و تعاملات رسانه ای خوبی با این کشور داریم.

جاده ابریشم نقطه محوری تعاملات چین و ایران

وی جاده ابریشم را یک نقطه محوری برای تعاملات این دوکشور دانست و افزود: هراقدام فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برای موفقیت به بستر مناسب رسانه ای نیاز دارد واز سوی دیگر برای تاثیرگذار بیشتر باید انحصار رسانه ای غرب را بشکنیم.

صوفی به آمادگی ایران برای امضای هر گونه تفاهم نامه و همکاری رسانه ای بین کشور چین و ایران اشاره کرد و افزود: ما آمادگی داریم برنامه سازان هر دو کشوراز اقدامات، فعالیت ها و امکانات رسانه ای دو کشور بازدید کنند همچنین با برگزاری کارگاه های اموزشی زمینه انتقال تجربیات و تعامل دو سویه فراهم شود.

وی با اشاره به تعاملات رسانه ای چین و ایران بیان داشت: میان دو کشور چین و ایران تمایلات زیادی برای هرگونه همکاری و تعامل رسانه ای وجود دارد و امیدواریم این تبادلات و همکاری های رسانه ای همچنان ادامه داشته باشد.

در ادامه این مراسم وانگ گنگ نیان رییس رادیو بین المللی چین هم با اشاره به تعاملات فرهنگی چین و ایران افزود: تعاملات فرهنگی بسیار خوبی میان دو کشور ایران وچین وجود دارد که پایه محکمی برای همکاری های رادیویی دو کشور است.

وی با اشاره به قدمت رادیوی چین افزود: بخش فارسی رادیو بین المللی چین 57 سال سابقه دارد و همکاری های خوبی با رادیوی جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وانگ گنگ نیان با اشاره به تولید برنامه های تلویزیونی و رادیویی مشترک بین ایران و چین گفت: فصل اول برنامه تلویزیونی "بازگشت به جاده ابریشم" که در شبکه های تلویزیونی ایران پخش شده و واکنش خوبی هم داشته است و همچنین برنامه رادیویی "مروارید شرق"که با همکاری شبکه رادیویی فرهنگ تولید و پخش می شود، از تولیدات مشترک رسانه ای این دو کشور است.

رییس رادیو بین المللی چین با اشاره به اینکه تولید برنامه های مشترک به افزایش تعاملات رسانه ای دو کشورکمک زیادی می کند، افزود: در سال گذشته رییس جمهور چین اندیشه ایجاد نوار اقتصادی جاده ابریشم را مطرح کرد، که امیدواریم از طریق تلاش های رسانه های دو کشور به ویژه همتایان رادیویی گام های مثبتی در تحقق این هدف برداریم.

وی به تمایل این کشور برای هرگونه همکاری رسانه ای با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت: رادیو ملی چین نیز برای هرگونه همکاری و تعامل رسانه ای با جمهوری اسلامی ایران، همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک به منظور تبادل تجربیات برنامه سازان دو کشور آمادگی دارد.

در ادامه این مراسم شریف زاده مدیر شبکه رادیویی فرهنگ نیز با ابراز خرسندی از حضور رییس رادیو بین المللی چین و هیأت همراه در ایران گفت: موضوع تولید و پخش برنامه های رادیویی مشترک بین رادیو فرهنگ و بخش فارسی رادیو بین المللی چین از سال گذشته مطرح شد و امروز در بهار تقویمی ایران این قرار داد به امضای نهایی رسید.

تبادل اقتصادی ایران و چین/ در گذشته جاده ابریشم و امروز امواج رادیو

مدیر شبکه رادیویی فرهنگ در ادامه افزود: اگر روزگاری جاده ابریشم مظهر تبادل اقتصادی دو کشور ایران و چین بود امروز پرنیان و ابریشم اندیشه از طریق امواج رادیویی این همکاری ها را توسعه می بخشد و توسعه این همکاری ها به گسترش محبت و دوستی دو کشور کمک می کند.

رادیوفرهنگ از قدیمی ترین رادیوهای جمهوری اسلامی ایران است که این شبکه برروی موج اف ام و متوسط در سراسر ایران پخش می شود، امیدواریم پخش برنامه "مروارید شرق" شروع مبارکی برای تداوم همکاری های رسانه ای دو کشور باشد.

پخش خبر، موسیقی و آموزش زبان چینی از بخش های برنامه "مروارید شرق" است، این برنامه در بخش گفت و گوی ویژه از شنبه تا چهارشنبه به ترتیب به موضوع، مروری بر رویدادهای فرهنگی کشور چین، شرحی بر تعاملات مشترک دو کشور، معرفی فرصت های مشترک اقتصادی ایران و چین، آشنایی با مردم و آیین های اسلامی کشور چین و تحلیلی بر پدیده های اجتماعی رایج در چین می پردازد.

برنامه "مروارید شرق" 5 روز در هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:00 تا 18:30 از شبکه رادیویی فرهنگ موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز به روی آنتن می رود.

در پایان مراسم با حضور نمایندگان رادیو بین المللی چین و رادیوی جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه همکاری برای تولید و پخش برنامه های رادیویی مشترک امضا شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها