امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83581
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 68
سردار علیرضا تنگسیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز ...

سردار علیرضا تنگسیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز تسلط کامل دارد، اظهار کرد: در تنگه هرمز کنترل‌باند را انجام می‌دهیم.وی به حضور بیگانگان در منطقه خلیج فارس اشاره کرد و افزود: بیگانگان در آب‌های داخلی و حتی در آب‌های تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران نیستند.

*حضور نیروهای بیگانه در حاشیه جنوبی خلیج فارس/پاسخگویی هر ناو شناور در خلیج فارس به نیروی دریایی سپاه

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه آب‌های سرزمینی ایران را 12 مایل عنوان کرد و گفت: فراتر از آن 12 مایل آب‌های تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران است و نیروهای بیگانه حتی در آب‌های تحت نظارت نیستند.

وی ادامه داد: بیگانگان در آب‌های کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس حضور دارند و این موضوع نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

تنگسیری افزود: اکنون هر ناو و شناوری که وارد خلیج فارس می‌شود از او سئوال می‌کنیم و پاسخ می‌دهد.

وی حضور نیروی دریایی سپاه در یک‌هزار و 275 کیلومتر خلیج فارس و تنگه هرمز با توجه به تنوع و تعداد بسیار شناورها با صلابت خواند.

*نمایش اقتدار نیروهای مسلح ایران در منطقه/شناورهای شبیه‌ساز نیروی دریایی سپاه ساخته شد/تنوع ساخت و تغییر در سلاح‌ها و بردهای نیروی دریایی سپاه تا پایان سال جاری

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی دریایی ارتش و سپاه اقتدار بسیار خوبی را در منطقه به نمایش گذاشتند.

وی به نمایش گذاشتن بخشی از دستاوردهای نیروی دریایی سپاه در رزمایش‌ها اشاره کرد و یادآور شد: بخشی از دستاوردها رسانه‌ای شده است.

تنگسیری با بیان اینکه هر سال تغییراتی در تجهیزات نیروی دریایی سپاه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: پایان امسال یکسری تنوع و تغییر در بردها و سلاح‌ها را شاهد خواهیم بود.

وی از ساخت شناورهای شبیه‌ساز در نیروی دریایی سپاه خبر داد و متذکر شد: این شناورها تاکنون در کشور و حتی کشورهای جنوب و غرب آسیا وجود نداشته است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه این شناورها را با قابلیت و حالت ویژه خواند و تصریح کرد: نیروی آموزشی از این شبیه‌سازها استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این شناورها هفته گذشته افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: هر روز شاهد تنوع و امکانات بیشتری در نیروی دریایی سپاه هستیم.

تنگسیری با بیان اینکه با کشورهای همسایه خلیج فارس مشکلی نداریم، گفت: بیگانگان نمی‌توانند در منطقه امنیت را برای ما به ارمغان آورند.

امضای تفاهمنامه نیروی دریایی سپاه با نیروی دریایی عراق/برپایی نمایشگاه تسلیحات نظامی ایران در قطر

وی به سفر فرمانده نیروی دریایی سپاه به عراق اشاره کرد و افزود: در این سفر قرارداد همکاری آموزشی با نیروی دریایی عراق امضا شده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه از برپایی نمایشگاه تجهیزات و تسلیحات نظامی هر دو سال یک‌بار در قطر خبر داد و یادآور شد: سال‌های آینده در قطر نمایشگاه دستاوردهای نظامی جمهوری اسلامی ایران برای فروش این تسلیحات برپا می‌شود.

انتهای پیام/84001/ل40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها