امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83594
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ مسعود رضوانی مدیرکل اینترپل ناجا در حاشیه ششمین جشنواره حضرت علی‌اکبر و جوان سرباز در جمع خبرنگاران، گفت: متهمی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ مسعود رضوانی مدیرکل اینترپل ناجا در حاشیه ششمین جشنواره حضرت علی‌اکبر و جوان سرباز در جمع خبرنگاران، گفت: متهمی که در پرونده فساد بزرگ نقش داشت دستگیر شد و به ایران منتقل شد.

مدیرکل اینترپل ناجا گفت: بر اساس حکم قضایی صادر شده و براساس وظیفه پلیس اینترپل ما پیگیر پرونده شدیم و مسئولیت دستگیری و استرداد به پلیس بین‌الملل داده شد.

رضوانی تصریح کرد: با استفاده از ابزارها و هماهنگی‌های مختلفی که در حوزه‌های قضایی و پلیسی در حوزه بین‌الملل انجام شد اعلان قرمز صادر شد و متهم مرتبط با پرونده بزرگ فساد مالی توسط پلیس امارات دستگیر و به ما تحویل داده شد.

وی گفت: این متهم در مقطعی می‌خواست به کانادا برود که با هماهنگی با مقامات قضایی و پلیسی امارات مانع از این شدیم؛ البته این متهم یک بار در امارات دستگیر شد و با گذاشتن وثیقه آزاد شد که با پیگیری‌های کنسولگری سفارت ایران، پلیس اینترپل و هماهنگی‌ قضایی و پلیسی با مقامات اماراتی این فرد دستگیر شد و تحویل مقامات ایرانی شد.

مدیرکل اینترپل ناجا در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مورد معرفی متهم دستگیر شده، گفت: مقامات قضایی باید اسم این متهم را اعلام کنند و اگر صلاح بدانند اسم و مشخصات متهم را اعلام می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت خاوری، گفت: خاوری نیز به همین وضع است، ما با پلیس اینترپل کانادا مذاکره و گفت‌وگو کرده‌ایم و مدارک خاوری را ارسال کرده‌ایم و با پیگیری و جدیت پرونده را دنبال می‌کنیم.

رضوانی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر رده فرد دستگیر شده، گفت: ما رده‌بندی نداریم، فقط می‌توانیم بگوییم این فرد با این پرونده مرتبط بوده است.

مدیرکل اینترپل ناجا در مورد وضعیت خاوری گفت: پلیس کانادا تائید کرده که خاوری در کانادا است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها