امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83600
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 54
سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه افتتاح رسمی شبکه نسیم در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: استان کردستان سرزمین شجاعت، فداکاری‌های ...

سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه افتتاح رسمی شبکه نسیم در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: استان کردستان سرزمین شجاعت، فداکاری‌های بزرگ و مردان و زنان رشیدی است که همواره حافظ ارزش‌های والای ایرانی اسلامی بوده‌اند.

وی افزود: فرهنگ و ادبیات کردی یک ثروت و گنجینه ملی است و با تمام توان تلاش می‌کنیم که این ارزش‌های والای فرهنگی به دیگر هموطنان معرفی شود.

ضرغامی خاطرنشان کرد: قبول داریم که در به کارگیری نخبگان و حضور اصحاب فرهنگی و هنر و اندیشمندان کردستانی در شبکه‌های ملی کمبودهایی وجود دارد لذا در سال‌جاری با تمام توان برای رفع این دغدغه به جا تلاش خواهیم کرد.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و پیرو منویات گهربار رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ و ادب مردم کردستان تلاش خواهیم کرد تا زمینه برای به کارگیری هرچه بیشتر نخبگان کردزبان، ادبا و اصحاب فرهنگ و هنر این خطه از میهن اسلامی در تمامی شبکه‌های ملی فراهم شود.

ضرغامی افزود: افتتاح رسمی شبکه ملی نسیم در استانی خارج از تهران و آن هم در شهر مریوان نشان از نگاه ویژه رسانه ملی و رویکرد ما در خصوص توجه ویژه به ذخایر فرهنگی و ادبی کردستان بوده و بدون شک در شبکه نسیم نگاه ویژه‌ای به موسیقی، فرهنگ و هنر کردستان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این شبکه برای ارتقای نشاط و شادابی در بین هموطنان راه‌اندازی شده و هم‌اکنون علاوه بر شبکه رادیویی آوا شاهد ایجاد بخشی نیز در شبکه نسیم با عنوان نسیم آوا هستیم.

رئیس رسانه ملی از منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص هنر، فرهنگ و ادبیات مردم‌ کردستان به عنوان نقشه راهی برای بازتاب ذخایر و داشته‌های فرهنگی و ادبی مردم کردستان نام برد و افزود: هم در شبکه استانی کردستان و هم در دیگر شبکه‌های ملی شاهد گسترش برنامه‌های مرتبط با حوزه فرهنگ و ادب کردزبانان کشور خواهیم بود و بر این عقیده هستیم که فرهنگ و ادبیات کردی یک ثروت ملی است و باید از این ثروت ملی برای تعالی و عزت ایران اسلامی بهره ببریم.

وی در پایان همچنین به استقبال ده‌ها هزار نفری مردم فرهنگ‌دوست مریوان و حضور نخبگان فرهنگی و هنری کردستان در مراسم افتتاح شبکه نسیم اشاره کرد و افزود: این استقبال گسترده نشان‌گر فرهنگ غنی مردم کردستان بوده و ما را بر آن داشت تا همتی مضاعف را برای معرفی هرچه بیشتر توانمندی‌های فرهنگی کردستان در رسانه ملی به کار گیریم.
انتهای پیام/79006/ش40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها