امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83601
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران طبق یکی از ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران طبق یکی از بندهای حسابرسی شرکت مخابرات ایران اعلام شد که این شرکت بخشی از سود دولت و سهامدار عمده (شرکت توسعه اعتماد مبین) را در موعد مقرر پرداخت نکرده است.

سیدمصطفی سیدهاشمی رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران در این باره توضیح داد که در زمان خرید مخابرات اعلام شد که آنچه مربوط به قبل از خصوصی‌سازی مخابرات بوده است دولت متعهد به پرداخت آن است.

رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران ادامه داد:‌ 5 سال است که 280 میلیارد تومان از وزارت اقتصاد طلبکار هستیم و تکلیف این طلب هنوز مشخص نشده است.

وی ادامه داد:‌ به دلیل طولانی شدن زمان رسیدگی به  این طلبکاری علیرغم پیگیری‌های متعدد شرکت مخابرات ایران، در نهایت تصمیم گرفته شد که مخابرات مبلغ 280 میلیارد تومان بدهی خود را از سهم دولت (وزارت اقتصاد) کم و سپس سود دولت را پرداخت کند.

سیدهاشمی توضیح داد: این در حالی است که شرکت مخابرات به سهامدار عمده خود نیز بدهکار است و توسعه اعتماد مبین (مالک 50+1 درصد سهام مخابرات) بابت این بدهی به سازمان خصوصی‌سازی در حال پرداخت جریمه است.

رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران یادآور شد:‌ بدهی مخابرات به توسعه اعتماد مبین ۱۰۰ میلیارد تومان است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها