امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83605
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل و به نقل از شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز»، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل و به نقل از شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز»، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد: اگر انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم برود، این کمیسیون برای برگزاری دور دوم انتخابات در زمان مقرر آن آمادگی ندارد.

نورستانی افزود: برخی از لوازم حساس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بر اثر اصابت راکت طالبان در دفتر مرکزی این کمیسیون از بین رفته است و آماده‌سازی دوباره آن زمان‌بر خواهد بود.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همچنین اظهار داشت که انتخابات دور دوم ریاست جمهوری پس از آماده‌سازی لوازم حساس آن برگزار خواهد شد، اما تاریخ آن مشخص نیست.

این در حالی است که تیم انتخاباتی «عبدالله عبدالله» و «اشرف‎غنی احمدزی» بر برگزاری دور دوم انتخابات تأکید کرده و هر نوع تشکیل دولت ائتلافی را که مانع برگزاری این دور انتخابات شود را رد کرده‎اند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ 16 فروردین برگزار شده و نتیجه مقدماتی آن نشان می‎دهد که هیچ یک از کاندیداها نتوانستند 50+1 درصد کل آرا را از آن خود کنند.

بر اساس قانون اساسی افغانستان، اگر هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری نتواند 50+1 درصد کل آرا را از آن خود کند، انتخابات دور دوم باید تا 15 روز دیگر برگزار شود.

پارلمان افغانستان روز گذشته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در زمان مقرر آن تأکید کرد و برخی اعضای آن اظهار داشتند که در صورت تأخیر این انتخابات خلاء قدرت در افغانستان به وجود خواهد آمد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار