امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83614
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۳
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، دولت آمریکا در اقدامی قابل تامل، بودجه تحقیقاتی یک دانشمند و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، دولت آمریکا در اقدامی قابل تامل، بودجه تحقیقاتی یک دانشمند و فیزیکدان آمریکایی را  فقط به دلیل همکاری با محققان ایرانی قطع کرد.

«اریک لرنر»، دانشمند و فیزیکدان معروف آمریکایی، تحقیقات پیشگامانه‌ای درباره مفهوم همجوشی برای یافتن منابع جدید انرژی و حذف سوخت‌های فسیلی صورت داده است.

"لرنر" روز چهارشنبه به پرس‌تی وی گفت: «هدف از تحقیقات وی رسیدن به شکلی از انرژی است که هیچ‌گونه زباله رادیواکتیو و هیچ گاز گلخانه‌ای تولید نکند و 10 برابر ارزان‌تر از هرگونه منبع انرژی موجود است...تصور می کنم که ایران 8 نوع از این دستگاه ها دارد که ما روی آن کار می‌کنیم. این دستگاهها از دستگاههای ما کوچکتر هستند. این دستگاهها در یک مرکز تحقیقاتی قرار دارند. بنابراین هم‌اکنون با آن آزمایشگاه در حال همکاری هستیم و هم‌اکنون در حال انجام آزمایشی هستیم که به ما در آزمایش بعدی در ماه ژوئن کمک می‌کند.»

به گفته این دانشمند آمریکایی، به رغم قطع شدن بودجه تحقیقاتی اش از سوی دولت آمریکا،‌ وی دست از کار نکشیده و با حمایت سازمان های خصوص به تحقیقاتش ادامه می دهد.

"لرنر"می‌گوید که ادامه تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، مشکلاتی را برای تحقیقات وی به وجود آورده است و کار را سخت‌تر کرده اما متوقف نکرده است.

انتهای پیام/ج

 
برچسب ها:
آخرین اخبار