امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83632
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمانی فضلی در حاشیه نشست دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با مددکاران ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمانی فضلی در حاشیه نشست دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با مددکاران اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: پیرو موضوع اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های کاری مختلف را از مددکاران اجتماعی می‌گیریم و آنها را حمایت می‌کنیم.

وی افزود: مددکاران قشر عظیم و تأثیرگذاری هستند که در نهادهای مردمی مستقرند. بنده از آنها خواستم تا در حوزه پیشگیری و درمان مداخله کنند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: درخواست اصلی ما از مددکاران این است که خودشان دنبال ایجاد سمن‌ها و خیریه‌ها باشند و ما نیز به آنها کمک می‌کنیم.

وی با اشاره به نقش هنرمندان در این زمینه گفت: تأثیر حضور هنرمندان در حوزه مبارزه با مواد مخدر را می‌بینیم البته این موضوع زمان‌بر است.

وزیر کشور با اشاره به کاهش بعضی از مواد مخدر تصریح کرد: خوشبختانه در برخی حوزه‌ها با کاهش مواد مخدر مواجه‌ هستیم. آمارها نشان می‌دهد در کراک به شدت با کاهش مواجه هستیم و رشد مصرف شیشه نیز پائین آمده است. اگر درک عمومی را در کنار اطلاعات بالا ببریم خود مردم می‌توانند در زمینه مبارزه با مواد مخدر مشارکت کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که به طور متوسط روزانه 9 نفر به خاطر مصرف مواد مخدر جانشان را از دست می‌دهند و این به دلیل مواد به کار رفته در این مواد مخدر صنعتی است که موجب مرگ و میر می‌شود و فقط مصرف مواد منجر به مرگ نمی‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با توصیه به خانواده‌ها گفت: به خانواده‌ها اعلام می‌کنم مصرف مواد صنعتی به دلیل مواد به کار گرفته در آن که غیراستاندارد است موجب مرگ و میر فرزندان آنها می‌شود و از صدا و سیما نیز می‌خواهم مرگ و میر این افراد را به مردم نشان دهد و این موضوعات را به بحث بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در حال مرگ و میر هستند مدت‌زمان آلودگی و مصرف موادشان خیلی کوتاه است که نشان می‌دهد این مواد چقدر آلوده هستند.

انتهای پیام/  ‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها