امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83653
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی چهارشنبه‌شب در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: از روی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی چهارشنبه‌شب در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: از روی گشاده و مهمان‌نوازی مردم ایلام، مردم فداکار و بزرگوار که همواره مدافع مرزهای ایران بوده و هستند، تشکر می‌کنم. مردم این دیار همواره با فداکاری‌ها و رشادت‌های خود اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذشته‌اند.

وی افزود: مهم‌ترین دستاورد برای دولت، زیارت مردم متدین و ولایتمدار ایلام بود و در این دیدارها نکاتی با مردم طرح شد.

رئیس جمهور گفت: تعدادی از وزرا نیز به شهرستان‌های مختلف استان ایلام سفر کرده و مطالبات و خواسته‌های آنها را دریافت کردند و قطعاً با استماع مطالبات مردم در راستای تحقق و اجرایی شدن آنها تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

روحانی متذکر شد: گام‌های بسیار مهمی در توسعه کشاورزی استان ایلام برداشته خواهد شد و با اجرای طرحی که در خوزستان هم محقق می‌شود، در مجموع در دو استان ایلام و خوزستان، 550 هزار هکتار زمین زراعی آبیاری خواهد شد که سهم استان ایلام، 50 هزار هکتار است.

وی اضافه کرد: در اجرای سامانه گرمسیری نیز در 4 سال آینده، بخش‌هایی از اراضی استان ایلام آبیاری خواهد شد که در بخش کشاورزی شاهد یک تحول چشمگیری طی 4 سال آینده خواهیم بود که منجر به اشتغال می‌شود.

رئیس جمهور تأکید کرد: با فعال شدن کشاورزی صنایع دیگری نیز از جمله غذای فعال می‌شود؛ صنعتی شدن استان ایلام از دیگر برنامه‌های دولت است که امروز بخشی از مجتمع پتروشیمی ایلام رسماً افتتاح شد و با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده، تصمیماتی در راستای تحقق صنایع پایین‌دستی پتروشیمی اتخاذ می‌شود.

روحانی عنوان داشت: در دهلران نیز اجرای پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته که در 4 سال آینده تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: ایلام در سال‌های آینده شاهد تحول و رشد چشمگیری در بخش‌های مختلف خواهد بود و معضل بیکاری که اکنون گریبانگیر این استان شده است، برطرف خواهد شد.

رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: برای ایلام در مجموع 44 پروژه در نظر گرفته شده است که در بخش‌های مختلف و شهرستان‌های این استان محقق می‌شود و با تصمیمات اتخاذ شده قرار است بخشی از آن تا پایان امسال و بخشی هم در نیمه سال 1394 انجام شود.
انتهای پیام/2246/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها