امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83677
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب "اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران": تحلیل مبنایی و برخی اصول راهنمای کاربردی، نوشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب "اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران": تحلیل مبنایی و برخی اصول راهنمای کاربردی، نوشته حسین دری نوگورانی (عضو هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع)) و اصغر صالح اصفهانی (عضو هیأت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی) از سوی اداره اقتصادی معاونت طرح و برنامه و بودجه ستاد کل نیروهای مسلح در اسفند سال 1392 منتشر شد.

کتاب یاد شده که در اصل، حاصل کاری تحقیقی در سال 1391 می‌باشد اگرچه مدت کوتاهی پیش از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به بازار کتاب عرضه شده است، کاملاً با سیاست‌های ابلاغی و آنچه در بیانات مقام معظم رهبری - مدظله‌العالی- در تبیین اقتصاد مقاومتی تصریح گردیده است، هماهنگی دارد و به عنوان نگرش مبنایی، این نظام اقتصادر را ارائه نموده است. البته برخی رهنمودها پس از پایان مجال تحقیق، با فرصت به دست آمده، در متن کتاب گنجانیده شده‌اند.

کتاب "اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران" در پنج بخش و یازده فصل با دو پیوست در 366 صفحه به چاپ رسیده است که دو بخش اول و دوم، بیشتر جنبه مبنایی و بخش‌های بعدی بیشتر جنبه تجربی تاریخی و نگرشی دارند.

در بخش پایانی نیز برخی اصول راهنمای کاربردی برای راه کاریابی تحقق اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران ارائه شده‌اند. در بخش اول به مبانی نظری اقتصاد مقاومتی از دیدگاه فرهنگ اسلامی ـ بدون احتصاص به کشوری خاص ـ پرداخته شده، و در بخش دوم، آنچه در جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر درباره اقتصاد مقاومتی ارائه شده است ـ به طور مبنایی و همچنین جنبه بومی و بعضاً اختصاصی با توجه به کشور جمهوری اسلامی ایران ـ معرفی شده است.

بخش سوم، به گزارش برخی دیدگاه‌های داخلی و خارجی درباره اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی پرداخته است.

با توجه به آنچه در دو بخش مبنایی اول و دوم مرور شده است، تطبیق این دیدگاه‌ها و محک زدن صحت و تناسب آنها با وضعیت جمهوری اسلامی ایران، تا حدی امکان‌پدیر خواهد بود.

نگرشی تاریخی به تجربه مقاومت اقتصادی در برخی کشورها در بخش چهارم ارائه شده است تا زمینه علمی برای پیوند دادن بین مباحث نظری و تجربه تاریخی برخی کشورها فراهم شود.

بخش پنجم به عنوان بخش پایانی نیز به ارائه برخی اصول راهنمای اساسی و برخی راه‌کارها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است.

کتاب مزبور در غرفه دانشگاه امام حسین(ع) نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه خواهد شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها