امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8369
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 140
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی اعلام ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی اعلام کردند که «قطع به یقین مردم حماسه‌ساز ایران اسلامی نخواهند گذاشت مملکت به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و به جای پیشرفت در سراشیبی تند بازگشت به گذشته حرکت کنن، اما وظیفه خطیر شورای نگهبان امری والاتر است.»

در ابتدای این نامه آمده است: جمهوری اسلامی ایران سابقه برگزاری انتخابات‌های مختلفی را در کارنامه خود دارد و مردم ایران و ساختار قانونی نشان داده‌اند که ظرفیت برگزاری انتخابات‌های پرشور را دارد لذا قانون موجود با اینکه ممکن است ضعف‌هایی نیز داشته باشد بایستی میثاق مشترک همه گروه‌ها در انتخابات باشد و اساسا هر کسی که قانون و داور این انتخابات را قبول ندارد حق ندارد در این انتخابات شرکت کند.

در ادامه این نامه آمده است: منطقی نیست کسی که شورای نگهبان، مجریان انتخابات شامل صدها هزار فرهنگی و معتمدان مردم را قبول ندارد، در انتخابات شرکت کند و این در هیچ کجای جهان حتی لائیک‌ترین و سکولارترین کشورها هم دیده نمی‌شود.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در این نامه خود نوشته‌اند: اعلام می‌کنیم برای نیازهای فعلی و در همین چهارچوب موجود این قانون، قانون خوبی است چه اینکه انتخابات‌های قبلی نیز این را ثابت کرده که حتی اگر مشکلی بوجود آمده است از سوی کسانی بوده است که در برابر قانون سرکشی کرده‌اند.

در ادامه نامه خطاب به آیت‌الله جنتی گفت: شورای نگهبان قانون اساسی به عنوان رکن اصلی نظام اسلامی در صیانت و حفاظت از انقلاب از آغاز تا امروز، وظیفه خود را به بهترین شکل انجام داده است و با برگزاری انتخابات‌هایی سالم و با تائید و رد صلاحیت افراد، بر اساس مر قانون و به دور از محافظه کاری عمل کرده است و اما امروز در روزهای بیداری اسلامی در جهان عرب و در روزگار پیچ تاریخی بزرگ به فرموده مقام معظم رهبری، همین عمل به قانون و مردم سالاری است که آن را بیش از گذشته در منظر جهانیان موید و موفق کرده است.

در ادامه این نامه آمده است: تذکر الزام عمل به قانون و دوری از محافظه‌کاری و مصلحت‌سنجی که به فرموده امام خمینی(ره) قتلگاه انقلاب است، از جانب فرزندان کوچکتان به محضر حضرتعالی شاید عملی ناصواب به نظر برسد، اما در این برهه برای عمل به وظیفه و برای آیندگان این مرقومه خدمتتان می‌رسد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در این نامه آورده‌اند: اجرای احکام و مقررات اسلامی به منظور رسیدن به روابط و مناسبات عادلانه، که وظیفه اصلی قوه مجریه است و همچنین ایفای وظایف اصیل اسلامی طبق اصل 7 و55 قانون اساسی است، نیاز به فردی دارد که اولا سبقه مناسبی در گذشته داشته باشد و در ثانی معتقد به مناسبات عادلانه باشد. مدیر و مدبر بودن از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهور بیان شده است و جای سوال اینجا خواهد بود که آیا اشخاصی که در مدیریت گذشته خویش نقاط ابهام فراوانی را به جا گذاشته‌اند و در مواردی حتی از عهده مدیریت خانواده خویش بر نیامده‌اند، چگونه از فیلتر شورای نگهبان خواهند گذشت؟

در ادامه این نامه آمده است: مدیریت کشور بر اساس عزت، حکمت و مصلحت که در چشم‌انداز 1404 آمده است، سزاوار فردی است که در گذشته سابقه‌ای عزتمندانه در دفاع از حریم امنیت ملی کشور داشته است. اگرچه این روزها برخی اظهار نظرها مبنی بر رد صلاحیت توسط مردم به گوش می‌رسد ولی شورای نگهبان که مدافع حریم قانون اساسی جمهوری اسلامی است، شرعا موظف است به وظیفه خود عمل کند و تحت تأثیر و اسیر اظهار نظرها، فرافکنی‌ها و برخی مصلحت‌سنجی‌های نابجا نشود که امام روح الله فرموده‌اند: اعضای شورای نگهبان فقط خدا را در نظر بگیرند.

در این نامه آمده است: قطع به یقین مردم حماسه‌ساز ایران اسلامی نخواهند گذاشت مملکت به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و به جای پیشرفت در سراشیبی تند بازگشت به گذشته حرکت کنن، اما وظیفه خطیر شورای نگهبان امری والاتر است.

در این نامه، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور با اعلام برائت مجدد از دشمنان انقلاب اسلامی و فتنه‌گران، خواهان آن است که با کسانی که با فتنه مرزبندی مشخص و مبینی نداشته‌اند و حتی در دفاع از آنان در بیانیه‌های خود از مدیران خانه‌نشین یاد می‌کنند، طبق مرّ قانون برخورد شود تا در انتخابات پیش رو طبق وصیت‌های امام عزیز و توصیه‌های خلف صالحش امام خامنه‌ای مدظله العالی، به انتخاب اصلح بینجامد.

این نامه ادامه می‌دهد: از سویی دیگر اعلام می‌کنیم هر کسی که بنای آن دارد که رئیس جمهور ملت ایران شود خودش باید در وهله اول میزان تقیدش به قانون را نشان دهد و ما هشدار می‌دهیم که خط قرمز جنبش دانشجویی قانون است و هر جریانی بخواهد قانون را زیرپا بگذارد از تیغ برنده دانشجو در امان نخواهد بود. قانون شکن برای ما قانون شکن است و در آن برهه ما به سابقه گروهی و حزبی و جریانی و حتی سوابق درخشنده انقلابی افراد نیز بی‌توجه‌ایم و با تمام قوا مقابلش خواهیم ایستاد که آنجا دیگر نقطه مسامحه نیست.

اعلام می کنیم احترام به قانون تنها به ایام تبلیغات انتخابات و ایام روز برگزاری انتخابات و شمارش آرا و اعلام نتیجه محدود نیست و از همین اکنون میزان پایبندی افراد به قانون معلوم می شود.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور با اعلام برائت مجدد از دشمنان انقلاب اسلامی و فتنه‌گران، خواهان آن است که با کسانی که با فتنه مرزبندی مشخص و مبینی نداشته‌اند و حتی در دفاع از آنان در بیانیه‌های خود از مدیران خانه‌نشین یاد می‌کنند، طبق مرّ قانون برخورد شود.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پایان این نامه اعلام کرده‌اند که هشدار می‌دهیم با قانون شکنان تسامح نکرده و به وظیفه انقلابی خود عمل خواهیم کرد و آن نقطه نقطه‌ای نیست که جنبش دانشجویی بیانیه دهد و یا با مصاحبه به قانون شکنان هشدار دهد در آن زمان جنبش دانشجویی خود وارد عمل خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها