امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83704
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
افسانه نیک راد در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: مشکلی که هم اکنون در ارتباطات اجتماعی به آن برخورد می‌کنیم مشکل برقراری ارتباط و مهارت‌های ...

افسانه نیک راد در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: مشکلی که هم اکنون در ارتباطات اجتماعی به آن برخورد می‌کنیم مشکل برقراری ارتباط و مهارت‌های اجتماعی در بین دختران و پسران تحصیلکرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه شاهد هستیم که بسیاری از دانشجویان مخصوصاً در رشته‌های فنی و مهندسی معمولاً از ارتباطات اجتماعی و فردی ضعیفی هستند و انگار خانواده‌ها هم برای اینکه فرزندانشان از درس خواندن عقب نمانند بی میل نیستند که ارتباطات اجتماعی را فدای تحصیلات کنند اما این موضوع در آینده برای آنها مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

این مشاور امور خانواده اظهار داشت: متأسفانه هم اکنون پسران زیادی هستند که علی رغم داشتن تحصیلات عالی در محل کار و ارتباطات فردی خود نمی‌توانند موفق عمل کنند و همواره با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.

نیک راد ادامه داد: در گذشته واحدی تحت عنوان مهارت‌های زندگی در دانشگاه‌ها به صورت واحد اجباری- اختیاری تدریس می‌شد اما حدود سه سال است که این واحد حذف شده و دانشجویان و فارغ التحصیلان به صورت تک بعدی تنها به پاس کردن واحدهای درسی خود می‌پردازند.

وی افزود: این موضوع حتی بعد از تشکیل زندگی مشترک نیز در ارتباط با اعضای خانواده طرفین مشکل ساز می‌شود، ما نباید آنقدر به مسائل تئوری بها و ارزش دهیم که دیگر مهارت‌ها فدای آنها شود.

وی ادامه داد: ما هم اکنون معضلی نیز به نام تک فرزندی داریم، در گذشته فرزندان ارتباطات اجتماعی را در میان خواهران و برادران خود یاد می‌گرفتند اما هم اکنون این امکان نیز از آنها گرفته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها