امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83706
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، امروز شهرستان بانه به عنوان یک شهر توریستی مطرح شده است، اما باید مسئولان بتوانند در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، امروز شهرستان بانه به عنوان یک شهر توریستی مطرح شده است، اما باید مسئولان بتوانند در بحث افزایش و نوع توریسم که بانه را مقصد گردشگری خود قرار داده‌اند، کارهای اساسی انجام دهند.

شاید یکی از راه‌های بسیار مناسب برای این کار مهم و حیاتی که می‌تواند منجر به پایدار شدن اشتغال و صنعت گردشگری در بانه شود، ظرفیت‌های بسیار مناسب زیست‌محیطی آن باشد که معرفی صحیح آنها بدون شک می‌تواند مشتاقان زیادی را به بانه بکشاند.

یکی از جاهای توریسم‌پذیر بانه که همواره مورد کم‌لطفی مسئولان قرار گرفته است، چشمه آب گرم روستای سالوک در بخش آرمرده است، چشمه‌ای که دارای گوگرد زیادی است و در حال حاضر تنها اهالی روستا و جمع اندکی از مردم شهر از این نعمت خدادادی استفاده می‌کنند.

به گفته سعدالله رحیمی‌خواه سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بانه این منطقه از سال 88 به عنوان منطقه نمونه گردشگری بانه تائید شده است، اما گویا تنها یک تائیدیه تمام کاری بوده که برای این نقطه گردشگر‌پذیر انجام شده است.

جاده‌ای که تنها نیم ساعت با بانه فاصله دارد، متاسفانه آنقدر شیب و چال و چوله دارد که نظر خیلی از علاقمندان را به سفر به آن منطقه تغییر می‌دهد.

مردم روستا که اکثرا کشاورز هستند، می‌گویند تنها افراد محلی گاهی برای درمان بیماری‌های پوستی و نیز التیام‌ دادن به دردهای عضلانی از آب استفاده می‌کنند که بسیار تاثیرگذار هم هست.

شاید جذب سرمایه‌گذار در این منطقه که از طبیعت بسیار بکری هم برخوردار است، بتواند به عنوان نقطه عطفی در تحول اساسی زندگی مردم روستای سالوک باشد.

کاری که بنا به پیگیری‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به گفته سرپرست میراث فرهنگی بانه از دو هفته بعد با اعلام فراخوان توسط این نهاد و دعوت به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد.

متاسفانه بدلیل کم‌توجهی مسئولان امروز مردم سالوک علاوه بر حوزه درمانی و شست و شوی قالی دیگر هیچ استفاده‌ای از این نعمت ارزشمند طبیعی نمی‌برند.

شاید متقاعد کردن سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی توسط مسئولان دولتی در آینده‌ای نه چندان دور سالوک را در حد استان نیز مطرح کند، زیرا حوزگذاری به دلیل آب‌دهی مناسب چشمه و نیز ایجاد جایگاه‌هایی برای استقرار گردشگران در دامن طبیعت زیبای سالوک  مطمئنا امری است که با استقبال طبیعت دوستان روبه رو خواهد شد.

جاده این منطقه در سال‌های گذشته بخشی از آن آسفالت شده که می‌توان با آسفالت کردن مابقی آن نقش کلیدی را در رونق منطقه ایجاد کرد.

آیا مسئولان بانه‌ای و حتی استانی باز هم از این کار ارزشمند چشم‌پوشی خواهند کرد ...
انتهای پیام/79003/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها