امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83714
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، صبح امروز دانش‌آموزان 34 سال پیش مدرسه روستای اسلام آباد(ضرغام آباد) از توابع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، صبح امروز دانش‌آموزان 34 سال پیش مدرسه روستای اسلام آباد(ضرغام آباد) از توابع دهدشت در کهگیلویه و بویراحمد در برنامه‌ای با عنوان روزی به یاد دیروز دور هم جمع شدند و از معلم خود دعوت کردند تا در کلاس درس حضور یابد و خاطرات گذشته را مرور کنند.

به گزارش فارس این دانش‌آموزان که محل زندگی و یا شغل آنها در شهرهای مختلف و تعدادی در روستا است در یک برنامه منسجم در همان مدرسه قدیمی حضور یافته و با دعوت قبلی معلم خود را از شهرستان بهبهان در خوزستان دعوت و پس از 34 سال با وی دیدار کردند.

در سر در مدرسه عنوان یادی از مدرسه سال 58 نوشته شده بود و دانش‌آموزان آن روز بی‌صبرانه منتظر آقای مرتضی عبودی بودند تا از بهبهان برسد.

پس از حضور معلم لحظه دیدار فرا رسید و بسیاری از دانش‌آموزان که از آن روز تاکنون معلم را ندیده بودند با شوق و ذوق فراوان وی را در آغوش گرفته و سپاس گفتند.

پس از آن نماینده کلاس در 34 سال پیش با گفتن بر پا از معلم خود استقبال و حضور غیاب انجام شد و معلم هم کمی تدریس کرد.

 مرتضی عبودی گفت: احساس وجد فراوان دارم که قابل توصیف نیست و از اینکه چهره‌های سال 58 را دوباره می‌بینم بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: آن روزها دوران اوایل انقلاب بود و امکانات آموزشی به نحو احسن وجود نداشت و سعی می‌کردم با تمام وجود نسبت به دانش‌آموزان وظیفه خود را در همین مدرسه انجام دهم.

به گزارش فارس کلاس دو غایب همیشه حاضر داشت ره‌یافتگان وصالی که راه امام حسین (ع) را پیمودند شهیدان شیرزاد پای بست و شهید علی پاچله دانش‌آموزان این کلاس بودند که در دفاع مقدس شربت شهادت نوشیدند و به همراه 463 شهید دانش‌آموز استان راه 98 معلم شهید خود را در کلاس عشق حسین طی کردند.دانش‌آموزان حاضر در کلاس اعم از مرد و زن خاطرات آن دوران را توصیف کردند و علی پاد نماینده کلاس هم گفت: کلاس 22 نفر بوده که حدود 85درصد از دانش‌آموزان آن سال هم اکنون مدارج عالی تحصیلی دارند و در ادارات استان و استان‌های مجاور مشغول هستند.

دانش‌آموز سال 58 همین کلاس افزود: در این کلاس فرصتی شد تا دو معلم دیگر آن سال که ساکن روستا بودند آقایان موحدی و پارسا نیز حضور یابند و خاطرات خود را بازگو کنند.

پس همه دانش‌آموزان سری به عکس قدیمی زدند که در یک بنر در حیاط مدرسه آویزان بود و خود را با عکس آن روز مقایسه کردند.

و در پایان دانش‌آموزان در فضای زیبای بهاری روستا و هم‌زمان با هفته بزرگداشت مقام معلم از معلمان خود تجلیل کردند.

صرف نهار در یک منظر زیبا با حضور مسئولان آموزش و پرورش دهدشت پایان بخش روزی به یاد دیروز بود.

 فریدون فاطمی‌زاده رئیس آموزش و پرورش دهدشت نیز گفت: این برنامه یکی از ابتکارات ارزنده در هفته معلم امسال بود که جایگاه مقام شامخ معلم را بیشتر نمایان کرد.
انتهای پیام/82009/ش40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها