امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83717
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
ابوذر زرین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم به برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اشاره و اظهار کرد: این آزمون در جهت مجوز ورود ...

ابوذر زرین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم به برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اشاره و اظهار کرد: این آزمون در جهت مجوز ورود دانش‌آموزان نخبه و توانمند برای حضور در مدارس استعدادهای درخشان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 11 مدرسه استعدادهای درخشان در استان قم فعالیت دارد گفت: پنج مدرسه دوره اول متوسطه، پنج مدرسه دوره دوم متوسطه و یک مدرسه دوره ابتدایی سهم مدارس استعدادهای درخشان در استان است.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه امسال 7 هزار و 152 نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند خاطرنشان کرد: از این تعداد 5 هزار و 52 نفر وارد متوسطه اول می‌شوند و 2 هزار و 100 نفر نیز به متوسطه دوم راه پیدا می‌کنند.

زرین افزود: از افراد شرکت‌کننده‌ در این آزمون 604 نفر پذیرفته شده و مجوز ورود به این مدارس را کسب خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه سئوالات امسال تخصصی و با هدف استعدادیابی دانش‌‌آموزان است تصریح کرد: امسال آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از سایر مدارس (از جمله نمونه دولتی، ماندگار و...) جدا شده است زیرا هدف اصلی، استعدادسنجی دانش‌آموزان است تا بدین طریق دانش‌آموزان توانمند شناسایی و وارد این مدارس شوند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان قم حداقل معدل ورودی برای شرکت در این آزمون را 19 و برای دوره ابتدایی را مقیاس خیلی خوب عنوان و اظهار کرد: با توجه به اینکه سیستم آموزش مدارس ابتدایی توصیفی است و نمره و معدل ندارند با کسب مقیاس خیلی خوب و خوب در یک یا دو درس می‌توانند در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند.

زرین با بیان اینکه اکثر دانش‌آموزان پذیرفته شده در این آزمون‌ها در سال‌های گذشته از ناحیه 4 استان بوده‌اند گفت: امسال دانش‌آموزان از همه مدارس و نواحی موفق به شرکت در این آزمون شده‌اند.

وی با بیان اینکه 40 درصد دانش‌آموزان راه یافته به مدارس استعدادهای درخشان از خانواده‌های فرهنگی هستند خاطرنشان کرد: سطح فرهنگی خانواده ارتباط تنگاتنگی با قبولی دانش‌آموزان در مدارس استعدادهای درخشان دارد و دانش‌آموزانی که باهوش بوده و در این خانواده‌ها تربیت شده‌اند از بیشترین افرادی هستند که در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان قم تاکید کرد: هیچ سهمیه‌ای در این آزمون‌ها نقش نداشته و افراد تنها بر اساس توانایی و هوش خود در آزمون شرکت کرده‌اند.

زرین افزود: دانش‌آموزان با میل خود مدرسه‌ای را که مد نظرشان است انتخاب کرده و با توجه به نمره‌ای که کسب می‌کنند در مدارس ساماندهی شده و به فراگیری علم و دانش مشغول می‌شوند.

وی یادآور شد: ثبت نام اولیه داوطلبان آزمون از روز شنبه 10 اسفند 92 آغاز و تا 28 اسفند ماه ادامه داشت.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان قم افزود: این آزمون 18 و 19 اردیبهشت ماه در 18 حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/78008/ط40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار