امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83729
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامعلی حداد عادل در پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که امروز در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد با اشاره به دعوت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامعلی حداد عادل در پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که امروز در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد با اشاره به دعوت هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها از وی در این جلسه اظهارداشت: جا دارد که از دوست دیرینه پنجاه ساله خود آقای چمران تشکر کنم که این فرصت را برای من فراهم کردند تا مجدداً در ساختمان قدیم مجلس که خاطرات زیادی را برای من زنده کرد، حضور پیدا کنم.

وی تصریح کرد: شوراها یکی از هدایای انقلاب اسلامی به مردم ایران در دستاوردهای انقلاب است به طوریکه مردم از طریق شوراها امکان دخالت در کارهای خودشان را دارند.

وی با بیان اینکه شوراها یک گام بلند در تحقق مردم سالاری دینی در کشور ما است، گفت: باید این هدیه عزیز و مبارک را قدر بدانیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر مردم احساس کنند که با رأی خودشان به نمایندگانشان در شوراها می‌توانند در امور شهر موثر باشند قطعاً دلبستگی آنها به شهر، جامعه و کشور بیشتر می‌شود و احساس تعهد و مسئولیت می‌کنند و آمادگی بیشتر برای کمک به شهر و کشور را خواهند داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مراقبت کنیم که مردم از ساز و کار و کارکرد شوراها پشیمان نشوند و در واقع شوراها گره‌ای از کار مردم باز کنند.

وی افزود: اگر روزی مردم به این نتیجه برسند که از دست من و شما کاری بر نمی‌آید و روگردان شوند در واقع از مردم سالاری دینی پشیمان می‌شوند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: اگر مردم از نمایندگان مجلس و شورا سرخورده شوند زمینه برای پذیرش دیکتاتوری و استبداد فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند نکته مهم است که اعضای شورای عالی استان‌ها و نمایندگان مجلس باید به آن توجه کنند و در واقع این است که ما هرکجا که هستیم باید کار را برای خدا انجام دهیم و نیت خود را خالص کنیم.

حداد عادل افزود: نباید به گونه‌ای عمل کنیم که موقع رای گیری سراغ مردم برویم ولی وقتی کار تمام شد و به مجلس و شورا رسیدیم از اندیشه کار مردم غافل شویم و در واقع مردم باید مرکز توجه ما باشند.

وی در ادامه اجلاس با بیان اینکه شوراها در معرض انواع خطرات هستند، گفت: اعضای شوراها باید مراقبت کنند و تصمیم‌گیری‌ها حق و حقیقت و منفعت مردم را در نظر بگیرند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر خدای نکرده دقت نکنیم و تصمیم گیری ناصحیحی شود علاوه بر پاسخویی به مردم باید به خداوند متعال نیز پاسخ دهیم و در واقع مردم از شیوه مردم‌سالاری ما نیز گله‌مند خواهند شد.

حدادعادل تصریح کرد: کار شورا بسیار ظریف است و باید مراقب باشید که در تصمیمات شورا و دعواهای جناحی وارد نشوید و در واقع به مشکلات مردم توجه شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: چه دلیلی دارد در دعواهای جناحی و سیاسی مصلحت مردم را فدای این اختلافات بکنیم.

حداد عادل نباید شورای شهر نردبان قدرت برای مجلس شود و این در حالی است که باید از سرنوشت شوراها در دوره اول عبرت بگیریم که در اوج هیجانات سیاسی همین مردم تهران آنقدر از عملکرد شوراها در دوره اول دلزده شدند که در دوره دوم حضور کمرنگی را در پای صندوق‌های رأی داشتند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید مسئله محیط زیست به صورت کلان در کشور توجه شود، گفت: ما هم‌اکنون آلودگی‌هایی را از جمله آلودگی هوا در تهران، اصفهان، اراک داریم که این در حالی که با آلودگی هایی مانند ریزگردها و گرد و غبارها در برخی استانهای جنوبی و غربی کشور داریم که از جمله این استان‌ها می‌توان به استان‌های آبادان و خوزستان اشاره کرد.

حداد عادل ادامه داد: بنده در سال گذشته و امسال در روز زمین پاک به صورت نمادین رفتم و زباله‌ها را از محیط زیست جمع‌آوری کردم به طوریکه در سال گذشته و در روز زمین پاک و در طی 4 ساعت، 10 کیسه زباله جمع‌آوری کردم.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر دریاچه‌ای مثل دریاچه ارومیه و یا رودخانه‌ای مثل رودخانه زاینده‌رود خشک می‌شود نباید اینها را آسان بگیریم گفت: اصفهان طراوت و شادابی خود را از رودخانه زاینده رود دارد و امیدواریم مسئولان توجه ویژه‌ای را به دریاچه ارومیه و زاینده‌رود داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شوراها باید در خصوص مسائل محیط زیست به صورت کلان فکر کنند ضمن اینکه مجلس آمادگی هر نوع همکاری را با شورای عالی استانها دارد و از طرح‌ها و لوایح آنها استقبال می‌کند.

حدادعادل افزود: اولین باری که همکاری بین مجلس شورای اسلامی و مجلس شورای عالی استانها تحقق پیدا کرد بر می‌گردد به مجلس هفتم و زمانیکه بنده در آن زمان ریاست مجلس را بر عهده داشتم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها