امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83755
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، هیئت عالی انتخابات در ترکیه اعلام کرد که از 29 ژوئن آینده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، هیئت عالی انتخابات در ترکیه اعلام کرد که از 29 ژوئن آینده (8تیر) نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهور این کشور می‌توانند ثبت‌نام کنند.

«سعدی جوفان» رئیس هیئت عالی انتخابات ترکیه گفت: مرحله نخست این انتخابات در 10 آگوست برگزار خواهد شد و مرحله دوم آن در صورت لزوم 24 همان ماه برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت که ترکهای خارج از کشور آراء خود را از 31 جولای تا 3 آگوست اعلام خواهند کرد و به نامزد خود می‌توانند رای دهند و اگر در مرحله نخست نتایج معلوم نشود، آنها می‌توانند از 17 تا 20 آگوست آراء خود را اعلام کنند.

جوفان گفت: هیئت عالی انتخابات از 29 ژوئن نامزدهای انتخاباتی را ثبت نام خواهد کرد و این ثبت نام تا 3جولای ادامه خواهد یافت و فهرست موقت نامزدها نیز در 8 جولای اعلام خواهد شد و فهرست نهایی نامزدها در 11 جولای مشخص خواهد شد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ترکیه که قرار است 19 مرداد  (10 آگوست) برگزار شود، نخستین انتخاباتی است که رئیس‌جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود. پیش از این اعضای پارلمان ترکیه رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کردند.

انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها