امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83759
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره» ، یک سازمان عربی حقوق بشری در انگلستان با ارسال نامه‌ای به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره» ، یک سازمان عربی حقوق بشری در انگلستان با ارسال نامه‌ای به پارلمان اروپا و فعالان سیاسی جهان خواستار دخالت آنها برای پایان دادن به حبس شهروندان فلسطینی شد که بدون محاکمه در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند.
در ادامه نامه این سازمان حقوقی آمده است: فلسطینی‌هایی که بدون محاکمه زندانی شده‌اند و دربند رژیم صهیونیستی هستند؛ بیش از 14 روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برند و این مسئله زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است.
در ادامه این نامه آمده که این زندانیان فلسطینی بعد از اینکه از همه ابزارها برای اعلام مطالباتشان استفاده کرده‌اند اینبار از طریق اعتصاب غذا خواستار پایان دادن به روند بازداشت‌‌های بدون مرجع قضائی و آزادی افراد دربند هستند.
سازمان‌ها و گروه‌های مختلف فلسطینی با درخواست از سازمان‌های بین‌المللی خواستار متوقف شدن روند حبس فلسطینی‌ها بدون محاکمه و طی شدن روند قضائی از سوی اسرائیل شده‌اند.
حدود 200 اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در اعتراض به بازداشت های بدون محاکمه از دو هفته پیش اعتصاب غذا کرده‌اند و همچنان به اعتصاب خود ادامه می‌دهند.
رژیم صهیونیستی همواره به آنچه تحت عنوان «بازداشت اداری» موسوم شده دست می‌زند.
رژیم صهیونیستی بدون طی شدن مراحل قضائی و یا بدون محاکمه تنها به دلیل اینکه برخی شهروندان فلسطینی را برای امنیت اسرائیل نگران کننده تشخیص دهد آنها را بازداشت و زندانی می‌کند.‌
این نوع بازداشت‌ها اغلب شهروندان نخبه و تحصیلکرده‌ فلسطینی را هدف قرار می‌دهد، بیش از نیمی از بازداشت شدگان اداری از استان الخلیل هستند و در میان آنها چند نماینده شورای قانون‌گذاری فلسطین نیز حضور دارند.
انتهای پیام/ب  
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها