امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83760
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با رو یه پایان رفتن عملیات خروج عناصر مسلح از مناطق مختلف بخش قدیمی شهر حمص، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با رو یه پایان رفتن عملیات خروج عناصر مسلح از مناطق مختلف بخش قدیمی شهر حمص، ارتش سوریه وارد کوی‌های آن شده و پرچم این کشور را در میدان‌های اصلی آن برافراشت.

تصاویر و فیلم زیر جدیدترین گزارش از کوی‌های قدیمی شهر حمص است که گروه‌های تروریستی از آن تحت عنوان مرکز و پایتخت «انقلاب» خود یاد می‌کردند. انفلابی که جز ویرانی و آوارگی و قتل و کشتار برای مردم سوریه و شکست و ناکامی برای آنها رهاوردی به همراه نداشته است.

این تصاویر و فیلم حجم خرابی‌ها و ویرانی‌های برجای مانده از تصرف این مناطق در آوریل سال 2011 تاکنون توسط گروه‌های مسلح را نشان می‌دهد.

شهر حمص پس از دمشق، پایتخت سیاسی و حلب، پایتخت اقتصادی سوریه سومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در غرب سوریه قرار دارد و مرکز آن استان حمص است. تاریخ بنای این شهر به 3 هزار سال پیش از میلاد باز می‌گردد و بناها و کوی‌های تاریخی بسیاری را در خود دارد که اکنون بسیاری از آنها به تلی از خاکستر و ویرانه تبدیل شده‌اند.

 

  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها