امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83775
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سئول اعلام کرده کره شمالی در حال انجام تدارکات نهایی برای انجام چهارمین آزمایش هسته‌ای خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سئول اعلام کرده کره شمالی در حال انجام تدارکات نهایی برای انجام چهارمین آزمایش هسته‌ای خود است، اما در عین حال گفته این می‌تواند، بلوف باشد.

کیم کوان ـ جین، وزیر دفاع کره جنوبی در جمع خبرنگاران کشورش گفت که همسایه شمالی هر لحظه ممکن است یک بمب هسته‌ای منفجر کند.

این مقام کره جنوبی همچنین گفت پیونگ‌یانگ علی‌رغم آنکه آمادگی انجام آزمایش هسته‌ای را دارد، ممکن است نخواهد چنین کاری انجام دهد و در واقع در تلاش است در مقابل ناظران بین‌المللی به گونه‌ای رفتار کند که گویا قصد انجام آزمایش هسته‌ای دارد.

کره شمالی در هفته‌های گذشته تهدید کرده قصد انجام آزمایش هسته‌ای در اعتراض به اقدامات خصمانه آمریکا و کره جنوبی دارد. کره جنوبی هشدار داده در صورتی که پیونگ‌یانگ این کار را انجام دهد با تبعاتی جدی مواجه خواهد شد.

در سالهای 2006 و 2009 و متعاقبا 2013، کره شمالی اعلام کرد که آزمایش های هسته ای خود را با موفقیت انجام داده است. تمام این آزمایش ها پس از آن بود که سازمان ملل متحد، کره شمالی را به دلیل پرتاب چند موشک مشمول یک رشته تحریم ها کرد.

تا کنون چندین دور مذاکره بین کره شمالی، آمریکا، روسیه، چین، ژاپن و کره جنوبی صورت گرفته که به منظور ترغیب کره شمالی به انصراف از بلندپروازی های هسته ای اش بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها