امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8378
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392  کل کشور، بند الحاقی 58 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، وزارت نفت مکلف شد نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تامین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها اقدام و منابع مورد نیاز را از محل افزایش 5 درصد قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی تامین کند.

به گزارش فارس، در صورت تایید نهایی مصوبه مذکور مجلس، به جز افزایش قیمتی که در سال جدید و در راستای اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در فرآورده‌های نفتی ایجاد خواهد شد، با این مصوبه قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای به میزان 20 تومان (معادل 5 درصد مصوب شده) به نرخ 420 تومان افزایش می‌یابد و همچنین قیمت بنزین آزاد از 700 تومان به 735 تومان (35 تومان معادل 5 درصد مصوب شده در این بند) افزایش می‌یابد.

به جز بنزین سایر فرآورده‌های نفتی نیز 5 درصد افزایش قیمت خواهند داشت و به نظر می‌رسد این مصوبه مجلس یک شوک قیمتی را در بازار ایجاد خواهد کرد.

در حالیکه دولت با این بند مخالف و با پیشنهاد حذف آن موافق بود، اما مجلس به حذف این بند الحاقی رای نداد که بر این اساس پیشنهاد کمیسیون در این زمینه به تصویب رسید.

باهنر در جریان بررسی این بند الحاقی گفت: باید میزان سقف درآمد مشخص باشد و کمیسیون تلفیق باید در سرجمع درآمدها این میزان را بیاورد چرا که در این بند یک تکلیفی بر عهده وزارت نفت گذاشته شده است.

حجت‌الاسلام مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 92 در پاسخ به باهنر گفت: شما باید رسما به ما اعلام کنید که در کدام بند از بودجه لازم است سقف را تعیین کنیم، پس از اعلام رسمی آن بند را برای تعیین سقف و بررسی به کمیسیون تلفیق ارجاع دهید که باهنر نیز در پاسخ به مصباحی‌مقدم گفت یکی از بندهایی که باید سقف درآمد در آن مشخص باشد، همین بند الحاقی 58 است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها