امروز : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 19
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83816
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی ظهر امروز در مراسم نکوداشت آیت‌الله غلامرضا دهشت که در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی ظهر امروز در مراسم نکوداشت آیت‌الله غلامرضا دهشت که در سالن صبای مشهد برگزار شد، اظهار کرد: عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم عصری است که حرکت‌های فرهنگی در آن بسیار وجود داشته و نیز رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه مکتب‌ها و ادیان مختلف بشری، الهی، مادی، سرمایه‌داری و حرکت‌هایی که امروزه به هر عنوان و شکلی رخ می‌دهد نیز در جوامع رو به افزایش است افزود: هر کدام از این مکاتب و ادیان معتقد هستند که توانایی دارند دنیا را با مکتب خود اداره کنند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی آمریکا نیز ادعا می‌کرد که توانایی اداره کردن دنیا را دارد و به شکر خدا آرمان‌هایش از هم فرو پاشید.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری ادامه داد: طبق روایات اسلامی نیز با افزایش حرکت‌های اینچنینی مواجه خواهیم شد اما پایان حرکت الهی با موجب امام زمان (عج) خواهد بود.

وی تصریح کرد: در روایات اسلامی چنین آمده است که زمانی که حضرت امام زمان (عج) ظهور یابند علم پیشرفت خواهد کرد و اخلاق‌ها پاکیزه خواهد شد و مکاتب و مباحثی که در حال حاضر در دنیا مطرح است و ادعای بحق بودن دارند همه بر هم ریخته خواهد شد و آنچه که بروز خواهد کرد رشد فرهنگ، علم و عقل خواهد بود.

امامی‌کاشانی با اشاره به اینکه حرکت علمی و رشد فرهنگی وظیفه جهان اسلام، حوزه‌ها و تکلیف دانشگاه‌ها هست گفت: امروزه صدا و سیما می‌تواند در حرکت علمی و رشد فرهنگی در جامعه نقش اساسی ایفا کند.

وی ادامه داد: در ترویج معارف اسلام با سبکی نوین و نافذ به عنوان یکی از راه‌های رشد علمی صدا و سیما می‌تواند تاثیرگذار باشد و از آن مهمتر تاسیس مدارس است چرا که مدرسه فرد را از روز نخست تربیت می‌کند.

امامی‌کاشانی تصریح کرد: زمانی که در راستای حرکت فرهنگی، تاسیس مدارس مطرح شد بنده با چهره تابناک، خدوم و اخلاقی حضرت آیت‌الله دهشت مواجه شدم و به وی در این مورد اصرار کردم و با توجه به عشق و انگیزه ایشان به تعلیم و تربیت این حرکت در مشهد آغاز شد و امروزه توفیق در دانشگاه شهید مطهری در رشته‌های مختلف با عنایت امام رضا (ع) حاصل شده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: در راستای حرکت علمی و فرهنگی به عنوان یک وظیفه امروزه در برخی نقاط کشور مدارس شهید مطهری نقش بسزایی را ایفا می کند و فارغ‌التحصیلان این مدارس هر کدام در شان و کار خود خدمتگزار هستند.

وی در خصوص نامگذاری مدرسه عالی شهید مطهری گفت: در ابتدا به نام ناصریه بوده و پس از انقلاب بنده با فرمان امام خمینی (ره) با توجه به اینکه این مدارس می‌تواند در سراسر کشور و دانشگاهی اقدام کند فکر نامی مناسب برای این مدارس بودم که همان هنگام استاد مرتضی مطهری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و نام مدارس ناصریه به برکت خون این شهید به نام شهید مطهری نام گرفت.

امام جمعه موقت تهران در خاتمه بیان کرد:‌ انقلاب اسلامی آثار و برکات زیادی داشته و مدرسه عالی شهید مطهری یکی از این برکات به شمار می‌رود.
انتهای پیام/2202/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار