امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83838
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا، جان کری پس از دیدار با رئیس معارضان سوریه، بر پایبند بودن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا، جان کری پس از دیدار با رئیس معارضان سوریه، بر پایبند بودن کشورش به ارائه «هر گونه کمکی» به مخالفان سوری تأکید کرد.

احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه نیز ضمن قدردانی از کمک‌های آمریکا، مدعی پیگیری تشکیل دولتی مدنی و چند حزبی برای اطمینان از زندگی مسالمت آمیز اکثریت و اقلیت شد.

طرفین از ارائه جزئیات بیشتر در خصوص محتوای جلسه خودداری کردند.

پس از ترک سالن کنفرانس مطبوعاتی از سوی جان کری و احمد الجربا، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، هدف از دیدار کری و جرباء را، کمک به مخالفان معتدل و جلوگیری از گسترش افراط گرایی در سوریه اعلام کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع دولت آمریکا در خصوص ارسال تسلیحات برای مخالفان مسلح دولت سوریه، از «کمک به این گروه‌ها در برخی حوزه‌ها» خبر داد و از اعلام جزئیات بیشتر خودداری کرد.
وی با مواجهه با اصرار خبرنگاران در خصوص موضع دولت درباره ارسال تسلیحات سنگین برای معارضان گفت: ما هنوز اعتقاد داریم که راه حل نظامی، مسیر حل بحران سوریه نیست.
این مقام وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص نظر این وزارتخانه در خصوص اقدام امروز تروریست ها در انفجار یک هتل در حلب گفت: هنوز گزارش قابل تأییدی در این خصوص به دست ما نرسیده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار