امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83846
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی ظهر امروز در مراسم نکوداشت آیت‌الله دهشت که با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی ظهر امروز در مراسم نکوداشت آیت‌الله دهشت که با حضور علما، آیات عظام، اندیشمندان و روحانیون در سالن صبای مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از ویژگی‌های آیت‌الله دهشت می‌توان به اینکه ایشان خود را محبوس به عناوین، القاب و شئون نکردند اشاره کرد و گفت رمز موفقیت آیت‌الله دهشت در کارهای مهمی که به انجام رسانده‌اند نیز همین مسئله است.

وی با بیان اینکه در برابر تکلیف الهی شان و منزلتی وجود ندارد و شان یک روحانی خدمت به دین اسلام است افزود: دهشت عالم به زمان خود بوده و از ابتدا دنیا و ناآرامی‌ها را شناخته، کمبودها و خلاءها را خوب تشخیص داده و در راستای نیازهای مردم قدم برداشته است.

وی ادامه داد: آیت‌الله دهشت با توجه به اینکه برای تکلیف الهی شانی وجود ندارد به تکلیف خود توجه داشته، نیازها را شناخته و دردها و کمبودها را تشخیص داده‌اند.

معاون امور روحانیون دفتر مقام معظم رهبری در ادامه به فرمایش امام خمینی (ره) اشاره کرد که فرمودند؛ من معتقد هستم فقه سنتی باید ادامه داشته باشد و فقه سنتی به این معنا نیست که فقیه ما آشنا به مسائل زمان نباشد و برای جوان و عوام قابل قبول نیست که مرجع با سیاست و تزویرهای حاکم بر جهان آشنایی نداشته باشد گفت: یکی از ویژگی های مرجع آشنایی با اقتصاد جهان و نیازها هست.

وی افزود: یک مرجع باید تفرقه های دشمن را بشناسد چرا که دشمن گاهی با ابزار جنگی و گاه با برنامه های اقتصادی وارد می‌شود.

مروی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند؛ عالم باید اعلم به زمان باشد تا بتواند برای جامعه مفید واقع شود گفت: آیت الله دهشت عالم به زمان بود و به احداث موسسات خیریه از جمله مدرسه شهید مطهری توجه داشت و این مسئله نشان از شناخت ایشان از نیازهای مردم دارد.

وی خاطر نشان کرد: آیت‌الله دهشت هیچ‌گاه درخواست مالی نداشته و دغدغه مردم را همیشه در سر پرورانده و به شرایط اقتصادی خود توجهی نشان نداده است.

معاون امور روحانیون دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه ما روحانیون باید در ارتباط با مردم با بیان خوش با آنان سخن گفته و آنان را از جهنم نترسانیم گفت:‌ از بهشت و رحمت‌های خداوند نیز برای مردم سخن بگوییم.

وی در خاتمه در راستای هدایت انسان‌ها یادآور شد: ما روحانیون نباید بگذاریم واژه شرع بار واقعی خود را از دست دهد و نباید از شلاق جهنم برای القا کردن سخنانمان به مردم استفاده کنیم و ادبیات ما باید ادبیات جاذبه‌داری باشد.
انتهای پیام/2202/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها