امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8385
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 86
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی بخش سلامت با ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی بخش سلامت با حضور اکثریت اعضا و روسای قوای مقننه و قضاییه پیگیری شد و تدوین این سیاست ها مجموعا با تصویب دوازده بند اصلی و زیرمجموعه پایان یافت که برای تایید نهایی تقدیم رهبری معظم انقلاب خواهد شد.

این جلسه به ریاست آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر تعاون، کار، رفاه اجتماعی، رئیس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، قائم مقام سازمان پزشکی، رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دیگر کارشناسان از دستگاه‌های زیربط حضور داشتند؛ پس از بحث و بررسی‌های اعضا و مدعوین موارد ذیل به تصویب رسید:
 
10-توسعه کیفی و کمی هدفمند، سلامت محور، جامعه نگر، (مبتنی بر نیازهای جامعه)، پاسخگو و عادلانه نظام آموزش علوم پزشکی(سلامت) و تریبت نیروی انسانی کارآمد در ساختار ادغام یافته با آموزش مراقبت های سلامت از طریق:
 
1-10-تکمیل ادغام آموزش عالی علوم پزشکی در مراقبت های سلامت در تمامی سطوح به منظور دستیابی به سطح مطلوب پاسخگویی به نیازهای سلامت جامعه
 
2-10-تربیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی سایر کشورها به ویژه جهان اسلام و ترویج فرهن اسلامی-ایرانی و زبان فارسی.
 
3-10-استفاده از راهنماهای ملی، بومی، سلامت مبتنی بر اخلاق و شواهد علمی در نظام ارائه خدمات و آموزش پزشکی در سطوح مختلف.
 
4-10-برنامه ریزی جهت بازاریابی با محوریت صادرات خدمات نیروی انسانی توانمند و آموزش دیده.
 
11-تحول راهبردی پژوهش علوم پزشکی با رویکرد نظام نوآوری برای بهره گیری از علم نافع و تحقق مرجعیت علمی از طریق:
 
1-11-تشویق ژرف اندیشی، نظریه پردازی، تفکر راهبردی و استفاده از دانش ضمنی در علوم سلامت، تولید علم اصیل به جای تقلید و دنباله روی از دیگران.
 
2-11-توسعه و نوآوری در زمینه بهره برداری از دارو و طب سنتی ایرانی در ارائه مراقبت های سلامت.
 
3-11-توسعه ماموریت گرا و حمایت ویژه دولت از شبکه های پژوهشی که به مسائل با اولویت سلامت جامعه و یا عدالت در سلامت می پردازند.
 
4-11-توسعه جهاد علمی، نهضت نرم افزاری، دانایی محوری و گسترش کمی و کیفی خوشه ها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری سلامت بر اساس آمایش سرزمین.
 
5-11-برنامه ریزی برای قرار گرفتن دانشگاههای علوم پزشکی توانمند کشور در رتبه بندی جهانی کمتیر از 100، در رتبه بندی کشورهای آسیایی کمتر از 20 و در کشورهای منطقه و دانشگاههای اسلامی در بالترین سطح، تا پایان برنامه ششم.
 
12-بازشناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه نمودن طب سنتی ایران.
 
1-12-ایجاد نظام های آموزشی پژوهشی خدماتی علوم طبی، تغذیه و داروسازی سنتی در ارئه خدمات و توسعه آن در ابعاد مختلف مبتنی بر حکیم پروری و اخلاق اسلامی.
 
2-12-ترویج و کشت گیاهان دارویی و حمایت از کشف و کشت و توسعه نوآوری های علمی و فنی در تولید و عرضه فرآورده های دارویی سنتی تحت نظر وزارت جهاد کشاورزی.
 
3-12-تدوین و اصلاح قوانین مربوط به بیمه سلامت در جهت شمول خدمات و داروهای طب سنتی.
 
4-12-استانداردسازی و روزآمد کردن روش های تشخیصی و درمانی طب سنتی و فرآوردهای مرتبط با آن.
 
5-12-اموزش تاریخ و متون پزشکی و اصول حفظ الصحه و درمان بر اساس طب سنتی اسلام و ایران به دانشجویان رشته های پزشکی و وابسته.
 
6-12-توسعه طب سنتی در شبکه های بهداشتی و درمانی شهری و روستایی.
 
7-12-تبادل تجربیات سایر کشورها در ارتباط با طب سنتی.
 
8-12-اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه.
 
9-12-نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ارائه خدمات طب سنتی و داروهای گیاهی.
 
10-12-برقرایر تعادل و تبادل منطقی میان طب سنتی و طب نوین برای هم افزایی تجربیات و روش های درمانی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها