امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83863
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماری هارف" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماری هارف" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت ایالات متحده آمادگی دارد تا با روسیه مسائل مربوط به دفاع ضد موشکی را بررسی کند.

پنتاگون در اوایل ماه آوریل اعلام کرده بود که رایزنی‌ها با طرف روسی در خصوص مسائل مربوط به سپر موشکی به دلیل اوضاع اوکراین متوقف شده است.

هارف گفت: سیاست ما در رابطه با مسئله سپر موشکی تغییری نکرده است و دولت آمریکا همچنان حاضر است در این زمینه در صورت وجود چنین امکانی با طرف روسی کار کند.

آمریکا و دیگر کشورهای عضو ناتو به بهانه دفاع از قاره اروپا در برابر حملات موشکی از سمت شرق، درصدد استقرار سامانه‌های دفاع ضد موشکی در شرق اروپا و در نزدیکی مرزهای روسیه هستند.

مقامات مسکو معتقدند که این طرح کاملا جهت‌گیری ضدروسی داشته و توازن راهبردی هسته‌ای در جهان را برهم می‌زند.

"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه چند روز قبل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مسکو فعال شدن اقدامات آمریکا در زمینه استقرار عوامل مختلف سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی به بهانه وخامت اوضاع در اوکراین را متوجه شده است. 

ریابکوف گفت: ما به خوبی فعال شدن اقدامات دولت آمریکا در زمینه توسعه عوامل سپر موشکی و استقرار تجهیزات جدید مربوطه در کشورهای شرق اروپا را متوجه شده‌ایم و این واقعیت نگرانی ما در مورد این خطر را تایید کرده است که سامانه دفاع ضد موشکی آمریکا، نه تنها جنبه تدافعی، بلکه به منظور حمله به اهداف مورد نظر این طرح در حال توسعه است و در شکلی که این طرح در حال اجراست، خطر جدی برای بازدارندگی هسته‌ای روسیه محسوب شده و ما قطعا اقدامات لازم برای مقابله با چنین خطری را در نظر خواهیم گرفت.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها