امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83868
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 55
«طلال البرازی»، استاندار حمص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که شهر حمص پس از خروج آخرین گروه ...

«طلال البرازی»، استاندار حمص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که شهر حمص پس از خروج آخرین گروه از عناصر مسلح هم اکنون در امنیت به سرمی‌برد.

البرازی که تلفنی با خبرنگار فارس گفت‌وگو می‌کرد، افزود: اقدامات لجستیکی که ارتش سوریه در این شهر اتخاذ می‌کند، امنیت آن را تامین خواهد کرد، اما امنیت کامل آن زمانی تامین خواهد شد که یگان‌های مهندسی ارتش بمب‌ها و مین‌های کار گذاشته در نقاط مختلف کوی قدیمی را خنثی کنند.

اما در خصوص وضعیت حمص قدیم البرازی گفت:‌ حمص قدیمی با ویرانی و تخریب گسترده مواجه است و 70 این بخش شهر به طور کامل تخریب شده است.

درخصوص بازگشت اهالی به کوی‌های قدیمی حمص استاندار این استان گفت: همه کوی‌ها نمی‌توانند، پذیرای بازگشت اهالی باشند، برخی از کوی‌ها نیاز به بازسازی اساسی دارند و امکان بازگشت اهالی به آنها وجود ندارد، در مقابل کوی‌هایی هم هستند که بازگشت به آنها خیلی زود انجام خواهد شد.

البرازی توضیح داد: امکان ورود به برخی از بازارهای اصلی شهر و دو میدان قدیمی و جدید «الساعه» طی یک هفته تا 10 روز آینده فراهم خواهد شد و از روزهای آینده استانداری تلاش‌های بسیاری را برای بازسازی این شهر انجام خواهد داد.

قرار است، عملیات بازسازی ابتدا زیر ساخت‌های اصلی و ساخت ساختمان‌ها و بناهای اصلی و مهم شهر را در برگیرد.

اما در خصوص نقش سازمان ملل در توافقنامه حمص، البرازی گفت:‌ سازمان ملل نقش مستقیمی در این توافقنامه ایفا نکرد و تنها به همکاری سازمان‌ها نهادهای بین المللی با دولت سوریه محدود می‌شود.

استاندار حمص توضیح داد: این همکاری از 3 ماه پیش آغاز شده بود، اما فقط به حمص قدیم و به صورت غیر مستقیم محدود می‌شد، اما همکاری‌هایی مثبت شمرده می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون تلاش‌ها بر بازسازی حمص قدیم متمرکز است، تاکید کرد که بازسازی این منطقه زمان زیادی را طلب می‌کند، اما هم اکنون بازسازی مناطق مهم و اساسی را آغاز خواهیم کرد.

بخش قدیمی شهر حمص در جنوب شرقی شهر حمص قرار دارد و از کوی الحمیدیه در شرق تا باب هود در غرب کشیده است.

اما عناصر مسلحی که از حمص خارج شدند، وارد منطقه «الدار الکبیره» شدند که منطقه‌ای واقع در ریف شمالی حمص به شمار می‌آید و براساس توافق تنها سلاح‌های سبک به همراه دارند و در مقابل تعدادی از شهروندان سوری ربوده شده که همگی علوی و از اهالی ریف شمالی لاذقیه هستند، آزاد شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها