امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83880
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 30
سید حسین داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت:‌در ایران نیز مانند اکثر کشورهای جهان سرطان‌ها از عوامل مهم ایجاد بیماری محسوب ...

سید حسین داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت:‌در ایران نیز مانند اکثر کشورهای جهان سرطان‌ها از عوامل مهم ایجاد بیماری محسوب می‌شوند، به طوری که در سال 90 و در آخرین سرشماری حدود 1.2 نفر از هر هزار نفر به سرطان شدند.

وی ادامه داد: آنچه که در روند رو به رشد سرطان در کشور مهم است، افزایش تعداد بیماران مبتلا به سرطان در سال‌های اخیر است به طوری که در سنین مختلف و در زنان و مردان ابتلا به این بیماری دیده می‌شود.

داوودی گفت: سرطان در ایران رشد متفاوتی نسبت به کشورهای دیگر دارد چرا که در کشور ما افزایش سن امید به زندگی، بالا رفتن میانگین سنی و ‌مصرف مواد غذایی خطرساز سرعت رشد این بیماری را افزایش داده است.

این متخصص تغذیه در امور سرطان ادامه داد:‌ در کشور همچنین بروز سرطان به دلیل در معرض بودن عوامل خطرسازی مانند استعمال دخانیات، عدم فعالیت بدنی، چاقی و اضافه‌ وزن رو به افزایش بوده است.

وی گفت: در کشور مردان به ترتیب بیشتر دچار سرطان‌های معده،‌مثانه، پروستات، روده بزرگ، خون، ریه، مری و غدد لنفاوی می‌شوند.

داوودی ادامه داد:‌ در زنان ایرانی نیز به ترتیب سرطان‌های پستان،‌ روده بزرگ، معده، مری، خون، تیروئید، تخمدان، رحم و مغز بیشتر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها