امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83888
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن زنگنه در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن زنگنه در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پاسخ به پرسشی درباره متوسط صادرات نفت خام ایران براساس توافق ایران و 1+5 اظهار داشت: درباره میزان صادرات نفتی ایران هیچ توافقی در ژنو انجام نشده است و ما اعمال محدودیت برای صادرات نفت خود را که از جایی دیگر دیکته شود نخواهیم پذیرفت.

وزیر نفت تصریح کرد: هیچ عدد و رقمی مورد توافق قرار نگرفته و بنابراین تعیین میزان صادرات نفت در اختیار خود ما است و با حداکثر توان هم صادر خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره شکایت گازی ترکیه از ایران و مذاکرات دو طرف درباره میزان و قیمت گاز صادراتی اظهار داشت: این مساله هنوز در فرایند دادرسی به سر می برد و تاکنون نیز به نتیجه خاصی نرسیده است.

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره کاغذبازی بابک زنجانی برای افزایش غیر واقعی ارزش اموال وی و تسویه بدهی به وزارت نفت گفت: هم اکنون این بحث که اموال با قیمت غیرواقعی برای فروش به وزارت نفت واگذار شود مطرح نیست زیرا وزارت نفت به دنبال خرید اموال زنجانی نیست.

وی تاکید کرد: با همکاری دولت تمهیداتی اندیشیده‌ایم که اموال زنجانی با حداکثر قیمت ممکن فروخته شده و منابع حاصل از آن به خزانه دولت واریز شود.

وی قیمت فعلی نفت خام را مناسب ارزیابی کرد و گفت: تلاش می کنیم صادرات نفت را افزایش دهیم.

وزیر نفت در ادامه اظهار داشت: تلاش می کنیم در بخش گاز حداقل تا زمستان ٤ فاز پارس جنوبی را به تولید برسانیم و در بخش نفت نیز امسال توسعه میدانهای غرب کارون کلید خواهد خورد و برای تولید ٤٠٠ هزار بشکه نفت خام در این منطقه تلاش خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تاخیر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در اجرای پروژه‌های پارس جنوبی احتمال لغو بعضی قراردادهای این قرارگاه، گفت: ما روابط خوبی با قرارگاه خاتم الانبیا داریم و به همکاری با پیمانکارهایمان متعهد هستیم و تلاش می کنیم روند توسعه پروژه ها تسریع یابد.

زنگنه اظهار داشت: تاکنون با هیچ شرکت داخلی یا خارجی برای توسعه فاز 11 مذاکره نکرده‌ایم و هنوز هیچ تصمیمی در مورد این فاز گرفته نشده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل فازهای پارس جنوبی و تحقق ظرفیت تولید ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار بشکه ای تولید نفت خام نزدیک به ٥٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

وی گفت: نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با تکیه بر مدیریت جهادی و عزم ملی از سوی مقام معظم رهبری به دنبال سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و زمینه برای بهبود فضای کسب و کار به وجود آمده است.

وی افزود: در بخش بهینه سازی امسال به شهرداریها برای توسعه مترو و حمل و نقل عمومی و به صنایع خودرو سازی برای تولید خودروهای مناسب برای حمل و نقل عمومی کمک خواهیم کرد.

زنگنه اضافه کرد: تلاش داریم تا تحریم های ظالمانه را کمتر و با دیپلماسی انرژی اهداف توسعه صنعت نفت را محقق کنیم.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها