امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83896
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الاخبار»، عربستان سعودی با ارسال چندین پیام به حزب الله لبنان سئوالاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الاخبار»، عربستان سعودی با ارسال چندین پیام به حزب الله لبنان سئوالاتی درباره موضوع انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور مطرح کرد. ریاض از حزب الله پرسیده است که «آیا واقعا می‌خواهید رئیس جمهور جدید در آینده نزدیک انتخاب شود و یا اینکه مایل به ورود کشور به خلأ سیاسی هستید؟». عربستان سعودی همچنین سئوالی درباره نام نامزد توافقی که حزب الله او را گزینه بهتری برای تصدی ریاست جمهوری می‌بیند، پرسیده است.

این گزارش حاکی است که حزب الله در پاسخ به این سوالات تاکید کرد که خواستار انتخاب هرچه سریع‌تر رئیس جمهور جدید لبنان است و اینکه نامزد مورد نظرش «میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح» است. حزب الله همچنین تاکید کرد که عون پتانسیل نامزد توافقی بودن را دارد.

این گزارش حاکی است که «دیوید هیل» سفیر آمریکا در بیروت همچنان تلاش دارد که به همگان اعلام کند که تصدی سمت ریاست جمهوری از سوی «عون» آرامش لبنان را در پی خواهد داشت ولی عربستان سعودی و فرانسه مخالف این گزینه هستند.

از طرفی، دیدارهای رهبران جریان‌های سیاسی لبنان در راستای تسریع در امر انتخاب رئیس جمهور جدید، مهلت قانونی دارد. «امین الجمیل» رئیس حزب «الکتائب» با «سلیمان فرنجیه» رئیس جریان «المرده» دیدار و بر ضرورت انتخاب سکان‌دار بعبدا تاکید کرد. فرنجیه در این دیدار تاکید کرد که همواره از نامزدی ژنرل میشال عون حمایت خواهد کرد.

الجمیل همچنین با «ولید جنبلاط» رئیس جبهه مبارزه ملی دیدار و با او درباره پرونده انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان گفت‌وگو کرد و بر لزوم توافق شخصیت‌های مسیحیان مارونی لبنان و جلوگیری از ورود کشور به دوره خلأ سیاسی تاکید کرد.

از طرفی دیگر «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» و نامزد «جریان 14 مارس» در سه جلسه گذشته پارلمان لبنان به منظور انتخاب رئیس جمهور جدید با پاتریک «مار بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی این کشور دیدار کرد و از آمادگی خود برای معرفی نامزد جدیدی از سوی جریان سیاسی متبوعش سخن گفت. جعجع در هر سه جلسه گذشته از راهیابی به کاخ بعبدا ناکام مانده است.

به گزارش روزنامه السفیر، جعجع بعد از دیدار با الراعی گفت: در صورتی که رهبران جریان 14 مارس بر کاندیداتوری فرد جدیدی برای تصدی ریاست جمهوری به توافق برسند، از نامزدی در جلسات انتخاب رئیس جمهور عقب نشینی خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها