امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83903
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 96
«عمار اسد»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس دمشق به بررسی آخرین وضعیت میدانی و سیاسی حاکم ...

«عمار اسد»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس دمشق به بررسی آخرین وضعیت میدانی و سیاسی حاکم بر سوریه با توجه به پیروزی‌‌های بزرگ ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور پرداخت.

وی درباره اوضاع میدانی جاری در سوریه به ویژه در شهر حلب تاکید کرد که روزهای آینده با خود خبرهای بسیاری مهمی از حلب و پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه دارد.

اسد درباره انتخابات ریاست جمهوری سوریه نیز گفت: برگزاری این انتخابات امری حتمی است و هر آنچه در این خصوص در حال تدارک و انجام است، براساس قانون اساسی سوریه است.

وی درباره اینکه چه کسی پیروز این انتخابات خواهد بود، گفت: بدون تردید صندوق‌های رای پیروز این انتخابات را معرفی خواهد کرد و این مردم سوریه هستند که رئیس جمهوری خود را انتخاب خواهند کرد.

آنچه در زیر می‌آید، مشروح این گفت‌وگو است:

فارس: نظر شما درباره امکان برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری چیست و آیا این انتخابات تمام شهرهای سوریه را شامل خواهد شد؟

اسد: اول از همه اینکه مردم سوریه تصمیم خود را برای برگزاری انتخابات گرفته است و برگزاری آن یکی از موفقیت‌ها و پیروزی‌های نظام به شمار خواهد آمد.

همان طور که پیام قدرت سوریه و ایستادگی مردم آن است و اینکه آنها امروز می‌توانند آینده خود را به دست خود رقم بزنند و ما نیز به قانون اساسی در اجرای این انتخابات پایبند هستیم و هر آنچه در این خصوص انجام می‌شود، عمل به قانون انتخابات است که وظیفه ملی برای هر شهروند سوری به شمار می‌آید.

فارس: آیا تمام نامزدها از فرصت‌های برابر برخوردارند و کدامیک پیروز انتخابات خواهد بود؟

اسد: مردم سوریه، مردمی آگاه و بیدار هستند و از توطئه‌ای که علیه آنها تدارک دیده شده و حجم و اندازه آن به خوبی آگاهند، به همین دلیل فردی را انتخاب خواهند کرد که بتواند پیروزی را برای آنها محقق کند و کشور را به ساحل امن و امان برساند و مهمتر از همه اینکه مردم سوریه دارای آزادی مطلق هستند تا هرکس را که صلاح بدانند، به ریاست جمهوری سوریه انتخاب خواهند کرد.

فارس:‌ چه احتمالاتی در مرحله برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش روی سوریه وجود خواهد داشت، آیا احتمال تشدید اوضاع میدانی و افزایش عملیات‌های تروریستی را می‌دهید؟

اسد: بدون تردید هرچه دردهای دشمنان سوریه افزایش یابد، ضجه‌های آنها نیز افزایش خواهد یافت.

آنها امروز در یاس و ناامیدی مطلق هستند و هر آنچه امروز از نمایش سفر جربا به آمریکا و دیدار وی با مسئولان آمریکایی مشاهده می‌کنیم، همه دست و پا زدن‌هایی برای رهایی از این یاس و ناامیدی است.

به همین دلیل به نظر من هرچه به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم و آنها احساس می‌کنند که مردم سوریه یک گام به سوی تامین امنیت خویش و پیروزی برداشته‌اند، اوضاع میدانی و سیاسی را تشدید خواهند کرد و این موضوع عجیب و غافلگیر کننده‌ای از سوی آنها نیست.

رهبران سوریه به خوبی به این امر واقف هستند و ارتش سوریه آماده هرگونه رویارویی است و در آمادگی کامل به سر می‌برد و هر روز موفقیت جدیدی را در مناطق مختلف سوریه محقق می‌کند و ما اطمینان داریم که پیروزی با ما خواهد بود، چون طرح و برنامه‌ ما آبادانی سوریه است و آنها جز نابودی، طرح و برنامه‌ای ندارند.

فارس: به نظر شما چه امری موجب توافقنامه حمص شد و پیش بینی‌های شما درباره نبردهای جاری در حلب چیست؟

اسد: نظام سوریه از مدت‌ها پیش کار روی این توافقنامه را آغاز کرده بود و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از ششم ژانویه سالجاری میلادی طرحی سیاسی را ارائه داد که در آن بر آشتی ملی بیش از پیش تاکید شده بود و این طرح را به گروه‌های مسلح ارائه داد.

به همین دلیل ملاحظه می‌کنیم که بسیاری از گروه‌های مسلح تن به این مصالحه دادند و ترجیح دادند به آغوش وطن بازگردند و مردم سوریه بدانند که نظام از هر اقدامی که امنیت را به آنها باز گرداند، فروگذاری نخواهد کرد و جای بازگشت به آغوش وطن را برای کسانی‌که فریب وعده‌های بیگانگان را خورده و دستشان به خون هم وطنان آلوده شده را فراهم می‌کند.

اما در خصوص حلب باید بگویم که نبردها همچنان در حلب ادامه دارد و دخالت ترکیه در این امر کاملاً در ارسال تروریست‌ها آشکار است.

با این حال ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در این شهر ادامه می‌دهد و هر روز موفقیت جدیدی را کسب می‌کند و ما می‌دانیم که توطئه‌ای کیته توزانه علیه حلب تدارک دیده شده تا اهالی بی‌گناه این شهر را قتل عام کنند، در غیر این صورت قطع آب و برق این شهر چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

بنابراین آنها دیوانه وار به تشدید اوضاع برای نجات خود روی آورده‌اند، در حالی‌که ما با اطمینان می‌گوییم که طرح براندازی نظام در سوریه کاملاً شکست خورده و روزهای آینده با خود خبرهای بسیاری مهمی از حلب و پیروزی‌های بزرگ ارتش سوریه در آن در بردارد.

فارس: دلایل درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های مسلح از جمله داعش و جبهه النصره را در چه عواملی می‌دانید؟

اسد: بدون تردید آنها هیچ اعتقاد و باوری در جنگ‌ها و مبارزات خود ندارند و مبارزه و جنگ آنها در سوریه تنها برای کسب غنیمت بیشتر است، در غیر این صورت آنها شهروندان بی‌گناه را نمی‌کشتند و تاسیسات زیربنایی و حیاتی برای مردم را از بین نمی‌بردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها