امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83907
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو روز پس اجرا شدن توافق خروج افراد مسلح از شهر حمص، مهم‌ترین پایگاه گروه‌های مسلح در سوریه،  ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو روز پس اجرا شدن توافق خروج افراد مسلح از شهر حمص، مهم‌ترین پایگاه گروه‌های مسلح در سوریه،  یکی از فرماندهان گروهک «ارتش آزاد»، به نام «سرهنگ زیاد حج عبید» اذعان کرد که افراد مسلح در حمص چاره‌ای جز مرگ یا عقب‌نشینی نداشتند.

حج عبید که روزنامه «عکاظ» عربستان، او را «فرمانده لشگر 77 ارتش آزاد» معرفی کرد، در گفت‌وگو با این روزنامه سعودی گفت: آتش‌بس حمص، فرصتی به انقلابیون شهر داد تا نفسی تازه کنند و صفوف خود را مرتب کنند.

این سرکرده گروهک ارتش آزاد، در حالی مدعی «تازه کردن نفس افراد مسلح در حمص شد» که بر اساس توافق ارتش سوریه و افراد مسلح، این افراد حمص را به شهری در شمال و خارج از این استان، در منطقه‌ای میان استان حمص و حماة، ترک کردند و قرار نیست در حمص باقی بمانند.

حج عبید در ادامه سخنان قابل تأمل خود به عکاظ گفت: عقب‌نشینی تاکتیکی [از حمص] به زبان نظامی، نوعی از انواع جنگ است. ما به مرحله‌ای رسیدیم که یا باید برادران انقلابی‌مان را از داخل شهر عقب‌ می‌کشیدیم [و فرار می‌کردیم] یا اینکه به دلیل قطع کمک نظامی می‌مردیم.

این سخنان از آنجا اهمیت پیدا می‌کند، که تا پیش از این ارتش سوریه هر گاه افراد مسلح را در نقطه‌ای محاصره می‌کرد یا مقابل پیشروی آنان را می‌گرفت، با انتشار اعلامیه‌هایی از آسمان آن نقطه بر روی مواضع افراد مسلح، برای آنان مهلت تعیین می‌کرد که یا تسلیم شوید یا مرگ را انتخاب کنند و گروهک‌های مسلح در پاسخ، حملات خود را تشدید و بر آنچه آن را «انقلاب» می‌نامیدند، تأکید می‌کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها