امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 83923
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۶
تعداد بازدید: 51
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از شکایت بانک ملت از دولت انگلیس به دلیل اعمال تحریم‌های ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از شکایت بانک ملت از دولت انگلیس به دلیل اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه این بانک و مطالبه غرامت 4 میلیارد دلاری، دولت انگلیس خود را از این اتهام مبرا دانست.

دولت انگلیس در لایحه دفاعیه ای که به دادگاه تقدیم کرده، وارد آمدن هرگونه خسارت به بانک ملت در اثر این تحریم‌ها را به کلی رد کرده است.

بانک ملت در ماه فوریه سال جاری میلادی با شکایت به دادگاه عالی انگلیس موفق شد رأی مثبت این دادگاه را برای لغو تحریم‌های دولت انگلیس بر علیه شعب خود در خاک این کشور به دست آورد.

بانک ملت در پرونده جدید، مدعی ایراد خسارات مالی قابل توجه در اثر اعمال این تحریم‌های غیرقانونی شده که دولت انگلیس نیز در لایحه دفاعیه خود « وارد آمدن خسارات مالی قابل توجه و لطمه جدی به شهرت بانک ملت در انگلیس و عرصه بین الملل» را به کلی رد کرده است.

گفتنی‌است، بهمن ماه سال گذشته بانک «ملت» با تنظیم شکایتی علیه وزارت خزانه‌داری انگلیس، به علت از دست دادن معاملات بین‌المللی در نتیجه تحریم‌های غیرقانونی از سوی دولت انگلیس ، درخواست ۴میلیارد دلار غرامت کرد.

این دعوی به دنبال حکم دادگاه عالی انگلیس در ماه ژوئن 2013 که تحریم‌های علیه این بانک توسط دولت انگلیس در سال 2009 را غیرقانونی اعلام کرد، مطرح شد.
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها